У соборі Святої Софії УГКЦ в Римі збирають гуманітарну допомогу й безперервно моляться за мир в Україні

4 березня 2022

28 лютого в Сиропусну неділю (Неділю прощення) в прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі владика Беноні Амбарус (Benoni Ambarus), єпископ-помічник Римської дієцезії, відповідальний за душпастирство мігрантів у вищезгаданій єпархії, помолився Божественну Літургію за мир в Україні.

Участь в богослужінні також взяв монсеньйор П’єрпаоло Феліколо, директор єпархіальної фундації «Мігрантес», представники місцевої влади, монашество та духовенство. Під час Євангельської проповіді, єпископ запевнив присутніх в постійній молитві: «Сьогодні Папа Франциск зауважив, що справжня жертва війни — це народ, а той, хто спричинив її, втрачає гуманність та людяність. Сьогоднішнє Євангеліє чітко говорить нам про прощення, яке даємо, й прощення, яке отримуємо. Ісус навчає, якщо „ви простите, то й Бог вам простить“, і навпаки. У цей нелегкий час ці слова дуже сильно звучать». Про це зазначає пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».

Наприкінці о. Марко Семеген, настоятель собору, подякував за спільну молитву всім і за допомогу, яка надходить від охочих для громадян України та армії: «Просимо про молитву, аби Господь зупинив цю війну. Ми відчуваємо вашу підтримку, а також допомогу». Увечері цього дня в храмі відбулися молодіжні молитовні чування за мир в Українській державі.

До слова, парафіяльна громада собору швидко консолідувалася щодо збору гуманітарної допомоги для постраждалих внаслідок російського вторгнення в Україну. За кілька днів приміщення релігійного товариства «Свята Софія» стало заповненим різною гуманітарною допомогою, яка надходить звідусіль, а на подвір’ї собору бракує парко-місць, адже багато охочих привозять необхідні речі для українців. «Ми навіть не сподівалися наскільки швидко вдасться зібрати допомогу. Головне, навколо парафії згуртувалися й самі італійці, які розкинули інформацію по різних групах Риму. Я отримав близько двох тисяч дзвінків із бажанням допомогти», — розповів парох. Тож, як українці, так й італійці Риму разом згуртувалися в біді. «Ми склали приблизний список необхідних речей: ліки, речі першої необхідності, продукти харчування, одяг. І вже незабаром перевізник здійснить транспортування гуманітарної допомоги. Наше молитовне життя в парафії й до того було інтенсивним, а зараз стало ще більш насиченим, бо багато вірян приходять на приватну молитву, адже лише вона дає нам силу», — підкреслив він.