У Шевченківському гаю у Львові відбувся благодійний фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом»

6 травня 2019

Доброю традицією для Львова стає проведення благодійного фестивалю «Святкуймо Воскресіння разом». І погода цьому не завада! «Вийди на зустріч…» — саме під таким гаслом сьогодні у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького відбувся вже в одинадцятий раз цей фестиваль. Цього разу це особливе дійство пройшло у межах відзначення Дня міста. Фестиваль організовує БО «Фундація Духовного Відродження» Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Розпочався фестиваль Архиєрейською Літургією.

«Фундація Духовного відродження вітає усіх на цьому прекрасному фестивалі, який триває вже 11 років поспіль. Незважаючи на різні погодні умови, які у нас були — і сонце, і дощ, і навіть сніг, наші традиції не змінюються. Тому дякую усім вам, усім хто завітав до нас, щоб підтримати нас і ті благодійні цілі, які ми реалізовуємо цим заходом. Те, що ви тут маєте можливість бачити і в чому приймати учать — це велика праця великої кількості людей. Тому, будьмо вдячними тим людям, які творять нам цю святкову атмосферу і насолоджуймося нею», — привітав учасників фестивалю диякон Ігор Колбасюк, директор БО «Фундація Духовного Відродження».

Зокрема цьогоріч фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» має 4 благодійні цілі. А це:

1. Підтримка хірургічного відділення Шпиталю Шептицького, яке через брак фінансування та відсутність сучасного обладнання припинило діяльність у 2013 році.

2. Проект «Почуй мене». Підтримка соціального служіння Церкви для нечуючих.

3. Підтримка католицької освіти. Розвиток освітнього «Центру Дзеровича».

4. Хто, як не молодь. Підтримка праці Церкви з молоддю.

Також відділення НОК України у Львівській області спільно з обласним центром «Спорт для всіх» долучилося до проведення 11-го благодійного фестивалю «Святкуймо Воскресіння разом». Тому, вперше в межах фестивалю відбулися спортивні події — Великодній забіг та Великодня олімпійська розминка.

Забіг пройшов для молодшого покоління (від 8 до 13 років) та для учасників 14-ти років і старші. Реєстрація о 14 год., початок забігу — 15 год. Взяти участь змогли усі охочі: діти, дорослі, сімейні групи, адже дистанція була доволі символічною (до 1 км) — що і стало чудовою нагодою випробувати свою фізичну форму та заразом зробити добру справу. Найкращі бігуни отримали медалі.

Ще однією спортивною родзинкою заходу стала Великодня розминка, яку провів всесвітньовідомий боксер Роман Джуман — майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу, старший тренер Академії боксу ім. Андрія Котельника.

«Стабільність фестивалю в тому, що він відбувається за будь-якої погоди, адже ми його творимо разом. Хоча, яка б погода не була, завжди може бути причина по нарікати. Було б сонце — сказали б, що спека і земля суха. Коли дощ — то мокро і холодно. Але, ми приймаємо те, що є. Бо це нам дає Господь. Господь нас годує Своїм Словом, ми прийняли Його в Євхаристії, Він дає нам дар відчути один одного на цьому фестивалі. Том віддаймо Йому шану і подяку!», — звернувся до присутніх на фестивалі владика Володимир Груца.

«Наше життя — це суцільні зустрічі один з одним. І це щосунікальне. Цей фестиваль відбувається під гаслом „Святкуймо Воскресіння разом!“ Важливо не забувати, що воскресіння відбулося, і ми про цю подію маємо пам’ятати не залежно від погоди і обставин. Сьогоднішня погода показуємо, що у житті не завжди нам є добре і комфортно. Не завжди маємо сприйняття інших людей, не завжди складаються плани так як ми бажали. Але ці обставини дає нам Господь, щоб у них ми свідчили про Нього і ділилися своєю вірою.

Зичу усім нам саме так пережити сьогоднішній дощ. Щоб у цьому дощі ми пережили радість Божої присутності і зустрічі один з одним. Зичу усім радості і Божого благословення», — наголосив владика Венедикт Алексійчук.

Від імені міського голови Львова привітав учасників фестивалю і подякував організаторам в. о. директора департаменту «Адміністрація міського голови Львова» Євген Бойко.

«Фестиваль „Святкуймо Воскресіння разом“ є гарним продовженням Великодніх свят. Так, Львів є дощовим і непередбачуваним, але Львів і львів’яни є справжніми. Тому бажаю усім нам залишатися завжди собою і жити тими цінностями, про які говорить сьогоднішній фестиваль — бути справжніми, наповнювати світ добрими емоціями і роботи добрі справи з людьми які є поруч.

Від імені міського голови Львова дякую організаторам фестивалю, які з року і рік його проводять і ширять серед нас чесноти любові, миру і благочестя. Бажаю, щоб фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом» продовжувався, а ми будемо в цьому допомагати», — відзначив Євген Бойко, в. о. директора департаменту «Адміністрація міського голови Львова».

Організатор фестивалю БО «Фундація Духовного Відродження» ЛА УГКЦ запрошує долучатися до заходів фестивалю усіх охочих. Адже сьогодні в гаю діють такі локації: театральний майданчик, молитва Taize, майстер-класи, молодіжний майданчик зі стендапами, інтелектуальний майданчик — спікери Юрій Підлісний, о. Тихон Сергій Кульбака, дитячий майданчик, співоче Поле, сімейний майданчик з Максимом Бондаренко та Віталієм Тимань, Наталія Орел та Слінгомами Львова та ін. Зокрема на співочому полі відбудеться великий концерт за участю Соломії Чубай, Джалапіти, гурту Dyko Brass, гурту «Три кроки в ніч», співачки Софії Федини, а також спеціальних гостей.

За матеріалами Львівської міської ради
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ