У Шептицькому освятили пам’ятник покровителю міста — митрополитові Андрею Шептицькому

8 жовтня 2024

6 жовтня на парафії Пресвятої Богородиці Владичиці України в м. Шептицький відбулася урочиста й історична подія — посвячення пам’ятника праведному митрополитові Андрею Шептицькому.

Як повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії, щоби очолити Божественну Літургію з цієї нагоди, до парафіяльної спільноти прибув єпарх Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун.

Звертаючись у проповіді до парафіян, владика Михаїл наголосив на тому, що «ми хочемо поріднити наше життя з життям праведника і з життям міста».

«Ми повинні знати історію, щоби втішатися нашими провідниками, зокрема митрополитом Андреєм». Він зазначив, що «ця назва міста принесе із собою духовні цінності, яких навчав митрополит».

Оцінюючи великий вклад митрополита Андрея в розвиток Церкви і держави, єпископ закликав усіх до наслідування Праведного митрополита Андрея Шептицького в його вмінні ділитися любов’ю. «Хто, як не ми, християни, які любимо Бога понад усе і ближнього, можемо виявляти любов до світу. Ми, що любимо один одного, світ і все, що до світу належить — не можемо відокремити сотворіння від Бога. Ми молимося за Божу мудрість, щоб зрозуміти сенс життя у любові», — завершив своє слово проповідник.

Також владика склав слова вдячності адміністратору парафії о. Володимирові Ващуку та священникам «за ревне служіння і працю, які вони виконують для добра парафії, Церкви та міста».

Відтак відбулося урочисте освячення пам’ятника великому пророкові Церкви, розбудовувачу українського суспільства та державотворцю — митрополитові Андрею.

Адміністратор парафії о. Володимир подякував владиці Михаїлові «за благословення та постійну підтримку, а також усім причетним до встановлення пам’ятника».