У Саскатунській єпархії ратифікували єпархіальний документ щодо закриття парафії

13 березня 2019

Владика Браян Байда, єпарх Саскатунський, 12 лютого 2019 року підписав та опублікував єпархіальний документ «Піклування про людей та Божі дари», присвячений справі виведення із експлуатації парафіяльних осередків та храмів.

Документ складається із 42 сторінок та 23 розділів: преамбула, мета документу, загальні дефініції та 8 пропозицій щодо закриття парафій. Над ним працювали експерти із різних галузей, зокрема Правлячий Архиєрей Саскатунської єпархії владика Браян Байда, о. Іван Нагачевський, ріелтор, працівник музею, страховий агент, будівельний інженер, пожежник, працівник поліції, юрист, директор похоронного бюро, дизайнер, професор географії та двоє громадських активістів. «Як бачите, база знань і досвід дуже різноманітні. Ми зробили багато роботи, і коли ми її закінчили, то передали наші напрацювання духовенству», — відзначив керівник проекту із створення цього документу о. Іван Нагачевський.

Окрім того, о. Іван окреслив головну мету, яку переслідувала група творців документу та причини його створення саме зараз: «Дозвольте мені розповісти коротку історію його створення. Перш за все, знайте, що наша єпархія за час своєї історії спорудила 234 церкви. Зараз ми маємо 124 церкви, тому спробуйте зробити невеликі обчислення, і ви зрозумієте, що 110 церков були закриті/виведені з експлуатації до теперішнього часу. Закриття церков не є новим явищем. Кожен єпископ мав свою політику і процедури, деякі були в письмовій формі, а інші — в усній. Коли я був молодим священиком, 20 років тому, існувала політика і процедура від 12 липня 1999 року. Протягом останніх двох десятиліть ми були слабкими в тому, як ми займалися закриттям церков. Що робити з церковними будівлями? Що відбувається з священними і світськими предметами? У окремих випадках ми робили велику роботу, а в інших випадках — зазнавали невдачі. Існує 35 церков, які мають 0 послуг на рік. Додайте до цього багато парафій, які зараз розглядають можливість закриття. Потрібно провести багато роботи, і нам потрібна нова політика виведення з експлуатації».

Також отець Іван підкреслив емоційну трудність у прийнятті рішень щодо закриття тієї чи іншої церкви чи парафії. Тому, такий документ значно спрощує практичні моменти, пов’язані із цим нелегким досвідом. «Це перше видання. Мені подобається вважати його живим документом. Він може бути зміненим, коли до нас надійдуть зауваження та прохання про зміни. Ніколи не легко виводити з ладу церкву. Є багато питань і багато емоцій. Ми повинні підходити до цієї роботи практично, але також і пасторально», — завершив своє повідомлення керівник проекту із створення документу.

Зазначимо, що документ написаний англійською мовою.

За матеріалами Саскатунської єпархії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ