У Папському Григоріанському університеті відбудеться Міжнародна конференція про митрополита Рутського
Протягом 16–17 жовтня 2024 року в Папському Григоріанському університеті (Рим) відбудеться Міжнародна наукова конференція про митрополита Йосифа Велямина Рутського: «Реформаторство після Тренту: Київський митрополит Йосиф Велямин Рутський (1613–1637)».
У межах проєкту «Великий реформатор: київський унійний митрополит Йосиф Велямин Рутський (1613–1637) в посттридентську добу», дослідницька група програми «Київське християнство» анонсує проведення наукової події в Римі, яка має на меті розкрити широкому загалу особу митрополита Рутського.
Співорганізаторами заходу, який відбуватиметься під патронатом Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, є: Папський Григоріанський університет, Український католицький університет, Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, Василіянський Чин Святого Йосафата, Посольство Литовської Республіки при Святому Престолі, кафедра українських церковних студій ім. Василя Лостена Католицького університету Америки.
Час після Тридентського собору був періодом реформ у християнській Європі, які зазвичай відомі завдяки іменам католицьких чи протестантських діячів. Проте, серед них присутні київські митрополити у Східно-Центральній Європі, які все ще потребують більшої уваги. Зокрема, митрополит Йосиф Велямин Рутський (1574–1637) став одним із архітекторів київської унійної конфесійної культури ранньомодерного періоду. Як Глава Унійної Церкви (1613–1637) він реформував чи, точніше, «створив» церковний устрій у київському стилі. Народився в сім’ї кальвіністів, навчався у Вільні, Празі, Вюрцбурзі та Римі. Найважливіша його відома реформа — створення у 1617 році Василіянського чину, єдиного католицького ордену східного обряду в Речі Посполитій. Василіяни стали елітою і головним рушієм змін у Київській унійній митрополії.
Міжнародна наукова конференція охоплюватиме чотири сесії, які розглядатимуть характерні риси життєпису митрополита Рутського, його реформи, особливості присутності ченців-василіян в ранньомодерному Римі, а також дослідження писань, сприйняття та пам’ять про цього співзасновника Василіянського Чину та одного з ключових митрополитів Київської Унійної Церкви.
Програма конференції: за посиланням.
Трансляція: https://www.youtube.com/@unigregoriana
Мови події: італійська, англійська.
Адреса: Pontificia Università Gregoriana (Aula Magna), Piazza della Pilotta, 4, Roma, Italia.