У молитві за Україну: численні віряни долучилися до Всеукраїнської прощі до Страдчу

27 червня 2022

У неділю, 26 червня, вірні та духовенство Української Греко-Католицької Церкви звершили прощу до відпустового центру Львівської архиєпархії — Страдчу.

Архиєрейську Літургію очолив архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк. Архиєрею під час молитви співслужили екзарх Харківський владика Василій Тучапець, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца та духовенство Львівської архиєпархії. Про це розповідає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Цього року прочани молилися за Україну та захисників. Вже традиційно паломництво присвятили пам’яті страдецьких мучеників: блаженним священномученику Миколі Конраду, дяку Володимиру Приймі та Дню мирянина.

Символічно, що цього року митрополита Ігоря зустріли перед Божественною Літургією вимушені переселенці, які проживають у Домі паломника в Страдчі. «Страдецька гора стала для нас місцем пристановища, де ми можемо віднайти спокій, підтримку і розраду від духовних отців. Молимося за вас, благословіть, владико, нас», — прозвучало з уст вимушених гостей страдецької гори.

Владика Василь у слові проповіді наголосив на відвазі іти за Христом, попри всі труднощі життя. «Ми вже сьогодні можемо це робити у справах милосердя, любові, допомоги одне одному. Адже через війну дуже багато є потребуючих людей…» — мовив архиєрей.

Відтак проповідник додав: «Люди, які були колись далекі від Бога і Церкви, приходячи до храму та отримуючи допомогу, відчувають Божу присутність. Вони відчувають, що не залишені самі на себе. Люди навертаються до Бога. Приходять і дякують, що Церква їм допомагає. Коли ми виявляємо милосердя, Господь навертає свій народ. Також і наших воїнів»

Митрополит Львівський Ігор підкреслив, що війну зупинити може лише Бог. Саме тому треба бути стійкими у молитві та вірі. Також владика висловив вдячність пароху Страдча о. Івану Колтуну за його старання у підготовці прощі.

Наприкінці, митрополит Ігор уділив присутнім, які виконали необхідні умови, повний відпуст. Численні віряни мали нагоду приступити до Тайни Сповіді та Євхаристії.

Насамкінець відбулося освячення віночків та різних речей для духовних потреб людей.