У Львівській опері відбулось урочисте погашення марки і конверта з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ

6 листопада 2019

4 листопада 2019 року у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької за участю високопреосвященного владики Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського, відбулося урочисте погашення марки і конверта з нагоди 30-ліття легалізації Української Греко-Католицької Церкви.

4 листопада 2019 року у Львівській національній опері відбулася духовно-мистецька програма «Божий Агнець» — авторський проєкт Галі та Лесі Тельнюк, присвячений 30-літтю виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви та блаженному священномученику Омеляну Ковчу.

В межах заходу на початку програми відбулося також погашення марки і поштівки із зображенням ієрм. Ігоря Возьняка, ЧНІ (тепер — архиєпископа і митрополита Львівського), єпископа Софрона Дмитерка, єпископа Филимона Курчаби, єпископа Павла Василика під час акції 1989 року в Москві. Опісля, владика Ігор Возьняк вручив грамоти особам, які проявили жертовність і підтримку Українській Греко-Католицькій Церкві у період підпілля та доклали сил до її розвитку під час незалежності України.

«Цим мистецьким заходом ми вшановуємо 30-ту річницю виходу із підпілля нашої церкви, яка була там довгих 44 роки. За ці три десятиліття ми зробили багато, великі кроки уперед. Вірю, що ми розвиватимемось і надалі, заради того, аби засвідчувати, що Церква — це живі люди», — наголосив митрополит і архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.

Співорганізаторами заходу є Львівська архиєпархія УГКЦ, Львівська обласна державна адміністрація, Фундація «Андрей», Клуб Української греко-католицької інтелігенції, заслужена капела «Трембіта».

Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський із дружиною. «Церква дарує нам ті цінності, якими кожен із нас повинен керуватись у житті. Ми йдемо тим шляхом, яким скерував нас Господь. Люди, які ціною власної свободи відстоювали віру в Бога, достойні найвищих відзнак, нашої душевної подяки. Не забуваймо про цих людей — вони зробили для нас найцінніше — пронесли свою віру, незважаючи ні на що», — звернувся до присутніх Маркіян Мальський.

У свою чергу, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин вручив нагороди Львівської обласної ради. Таким чином, почесними відзнаками «Пам’яті блаженного священномученика отця Омеля Ковча»:

• Ієромонаха Йосифа Будая, Чину Святого Василія Великого;
  • Ієромонаха Ігнатія Гнатіва, Чину Святого Василія Великого;
  • Ієромонаха Матея Гавриліва, Чину Святого Василія Великого;
  • Ієромонаха Ігнатія Корінця, Чину Святого Василія Великого;
  • Ієромонаха Севастьяна Дмитруха, Студійського Уставу;
  • Ієромонаха Петра Гладія, Студійського Уставу.

Відтак за жертовну релігійну діяльність та з нагоди 30-річчя виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви подяки від громади міста мер Львова вручив сестрі Серафимі Сало, служебниці Непорочної Діви Марії УГКЦ, та сестрі Марті Козак, Чину Святого Василія Великого.

Відзнакою «Почесний знак святого Юрія» мер вшанував отця Богдана Чабана, пароха парафії святих Володимира і Ольги УГКЦ.

Натомість, Золотим гербом міста Львова мер вшанував отця Романа Шафрана, пароха парафії святої Анни УГКЦ.

Довідка

Ті, хто слідкують за творчістю Народних артисток України сестер Галі та Лесі Тельнюк, знають, що протягом всього творчого життя вони завжди зверталися до духовно наповненої поезії і, цілком природньо, що ця дорога привела їх до віршів християнської тематики. До нової програми дуету «Agnus Dei» [Божий агнець] увійшли композиції, у яких на музику покладено вірші написані в різні часи і поетами різної конфесійної приналежності. Це і наш пророк Тарас Шевченко, з його геніальними трактуваннями-переспівами старозавітніх текстів, це і ще зовсім молодий греко-католик Богдан-Ігор Антонич, з його щирими, чистими, юними емоціями, і надзвичайно глибока і тонка, у спілкуванні з Богом, поезія Кароля Войтили, якого ми більше знаємо як Папу римського Івана Павла ІІ.

«Із самого початку у наших планах не було такого завдання — створити програму на релігійні тести, — зазначає автор музики Леся Тельнюк — Вірші приходили поступово і композиції створювалися протягом багатьох років, а завершальним акордом якраз стало покладання на музику, минулого року, поезій Кароля Войтили, а також Галиного вірша „Причастя“».

Прем’єра програми «Agnus Dei» відбулася 27 березня 2019 року в Національній опері України. «ТЕЛЬНЮК: Сестри» представили нову програму за участі Національного президентського оркестру, у рамках нагородження чотирьох військових капеланів, які стали лауреатами міжнародної відзнаки імені отця Омеляна Ковча за видатний гуманітарний внесок.

До програми увійшли твори:

01. «Mater Gloriosa (Прославлена мати)» Богдан-Ігор Антонич / Леся Тельнюк
02. «Agnus Dei (Божий Агнець)» Богдан-Ігор Антонич / Леся Тельнюк
03. «Triangulum (Трикутник)» Богдан-Ігор Антонич / Леся Тельнюк
04. «Все упованіє моє…» Тарас Шевченко / Леся Тельнюк
05. «Любов…» Кароль Войтила (Іван Павло II) / Леся Тельнюк
06. «Kyrie Elejson (Господи, помилуй)» Богдан-Ігор Антонич / Леся Тельнюк
07. «Далекі узбережжя тиші…» Кароль Войтила (Іван Павло II) / Леся Тельнюк
08. «Ти ще живeш» Роза Ауслендер / Леся Тельнюк
09. «Найбільший голуб…» Пауль Целан / Леся Тельнюк
10. «Liber Peregrinorum, 3 (Книга прочан, 3)» Богдан-Ігор Антонич / Леся Тельнюк
11. «Тебе прошу…» Кароль Войтила (Іван Павло II) / Леся Тельнюк