У Харкові презентували оновлене і доповнене видання «Пастирського Богословія» кир Юліана Пелеша

21 жовтня 2019

У Харківському катедральному соборі Св. Миколая Чудотворця УГКЦ відбулася перша з серії запланованих презентація оновленого і доповненого видання «Пастирського Богословія» владики Юліана Пелеша. Захід відбувся 16 жовтня під час зборів священників Харківського екзархату.

Доповідачем був упорядник видання Андрій Черемський. Вступне і заключне слово виголосив екзарх Харківський владика Василій Тучапець. Презентація викликала жваву дискусію серед присутніх на обрядові теми. Опісля, всі охочі змогли отримати видання.

Презентоване видання є рeставрованим рeпринтом одного з найвідоміших богословських підручників Української Цeркви кінця XIX — початку ХХ ст. — «Пастирськe Богословіє» Кир Юліяна Пeлeша у 2-х томах: «Літурґіка», «Дидактика. Годеґетика». Книга видана в межах програми Українського Культурного Фонду «Створюймо інноваційний культурний продукт». Розповсюджується безкоштовно і розрахована на студeнтів-богословів, духовних осіб і науковців — істориків, тeологів та рeлігієзнавців.

Довідка

У книзі автор систематично і ґрунтовно розкриває науку про душпастирську працю у парафіях для навчання семінаристів.
Теми, заторкнуті в книзі, зберігають свою актуальність для вивчення історії богословської думки нашої Церкви. Її історичний погляд на душпастирство серед греко-католиків ХІХ сторіччя — це
найбільша вартість книги. Таким чином вона може послужити як джерельна праця про богословські дослідження наших великих попередників.
Заохочуємо священиків, душпастирів, студентів та всіх, хто цікавиться церковною історією і богослов’ям, користати з появи цього перевидання для власного збагачення.
Велика подяка належить п. Андрію Черемському і видавцям цього твору та фонду, завдяки яким стало можливим знову видати цей твір.

За матеріалами Харківського екзархату УГКЦ