У Гарнізонному храмі м. Львова нині помолилися за Героїв, загиблих під Зеленопіллям

11 липня 2019

Сьогодні минають 5-ті роковини від атаки поблизу Зеленопілля. Внаслідок обстрілу тоді загинуло 30 військовослужбовців ЗСУ та шість прикордонників, серед них полковник Ігор Момот.

Пам’ять загиблих молитовно вшанували сьогодні у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла у Львові. Була відслужена поминальна Божественна Літургія з Панахидою. До спільної молитви долучилися побратими загиблих воїнів, їхні рідні.

Отець Андрій Сіданич звернувся до присутніх і наголосив, що сьогодні ми маємо можливість пережити момент подяки Богові, за те, що ми ще є тут на землі і можемо славити ім «я кожного з Героїв, попри смуток на серці, коли згадуємо цей день і загиблих з великими болем. І саме тому кожен може нині задуматися, що робити далі. Адже наші Герої у своєму житті зробили максимум. Відтак кожен з нас має відчувати цей поклик до життя, поклик до того, щоб робити кроки, щоб змінювати як себе, так і інших людей.

«Ми маємо далі жити. Ми маємо з певністю йти слідами наших Героїв, які переживають і переживали ці страждання і біль. Сьогодні молимося за них, за це Небесне військо, яке справді справді бореться далі, для того, щоби допомагати кожного з нас. Бо ми розуміємо, що дуже важко перемогти. Але будьмо певні, що той хто іде в ім „я Отця, той завжди переможе“», — підкреслив капелан.

Довідка

11 липня 2014 року російська реактивна артилерія зі своєї сторони завдала удару по позиціях українських військ під Зеленопіллям (Луганська область). Внаслідок обстрілу загинуло 30 військовослужбовців ЗСУ та 6 прикордонників, серед них полковник Ігор Момот. Це було перше безпосереднє масове застосування регулярних військ РФ проти Збройних сил України!

У ніч на 11 липня 2014 прикордонники із 2-ї мотоманевреної групи ДПСУ, а також військовослужбовці ЗСУ, що входили до батальйонної тактичної групи, сформованої з підрозділів 24-ї механізованої, 72-ї механізованої та першого батальйону 79-ї аеромобільної бригад вийшли в опорний пункт у районі селища Зеленопілля, за 17 км на південний схід від міста Ровеньки Луганської області, із завданням щодо прикриття визначеної ділянки державного кордону. О 4.30 ранку в їхній бік було відкрито вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град», що вразив розташування українських сил.

Сержанту Сергію Мудрому під час обстрілу вдалося відтягнути «Уралом» 4 заповнені бензовози у безпечне місце; на ньому ж згодом доставив до медчастини чотирьох поранених бійців.

Вічная пам`ять полеглим Українським Героям! Слава Україні! Героям слава!

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»