У Дернові молитовно відкрили храм, який пустував 80 років

1 жовтня 2019

28 вересня 2019 року у відреставрованому старовинному (з 1666 р.) храмі св. влкмч. Микити у с. Дернів (Кам’янка-Бузький деканат) вперше за 80 років було відслужено Божественну Літургію, яку очолив преосвященний владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський. Настоятелем цієї парафії призначено о. Тараса Дітчука.

У Дернові молитовно відкрили храм, який пустував 80 років

У своїй проповіді архиєрей наголосив на певних історичних фактах цього храму та парафії, а також особливу увагу звернув на покровителя храму св. великомученика Микиту, який не лише вірно відстоював віру в Єдиного Бога, але й заступався за переслідуваних християн перед царем, за що й сам поплатився життям. Владика звернув увагу на те, що так як і на початку християнства, так і сьогодні у світі є багато християн, яких переслідують, які в сучасному світі віддають свої життя саме за те, що визнають Ісуса правдивим Богом і Спасителем світу.

«Сьогодні, тут у Дернові особлива подія, тому що через 80 років ми знову маємо можливість молитися у цьому храмі і прославляти та дякувати Богові і подивляти покровителя цього храму, покровителя цієї парафії св. великомученика Микиту. Дуже рідко трапляються храми, які носять ім’я цього великомученика. Сьогодні ми зібралися тут і дякуємо Богові, що вислухав наші молитви, адже люди давно просили про те, щоби дати сюди священника. Ми сьогодні переходимо чергову сторінку, яка наново буде відкриватися тут у Дернові, бо від сьогодні, кожної неділі і свята служитиметься Божественна Літургія, на якій будемо Богові дякувати і просити Його про благословення для наших вірних, для цього села, для цілої нашої держави», — зазначив владика Петро Лоза.

Відтак проповідник пригадав про жахливі сторінки історії нашої Церкви, коли вона перебувала у підпіллі, а безліч наших братів та сестер потерпіли лише за те, що твердо визнавали свою віру в Єдиного Бога. За словами владики, «багато з вас ще є свідками того, як в недавньому часі, за радянських часів було переслідуване християнство. Але бачимо, що від початків існування Церкви і до сьогодні є переслідування християн. Є нові мученики, які віддають своє життя, яких вбивають тільки через те, що вони є християнами».

Опісля, архиєрей підкреслив важливий аспект довіри до Бога під час переслідувань, які продовжуються й сьогодні: «Великомученик Микита не тільки не боявся визнавати того, що є християнином, але він був тим, котрий мав сміливість іти до правителя і казати: „За що ти вбиваєш тих християн? За що ти їх переслідуєш? Вони нічого поганого не зробили, вони тільки не хочуть поклонятися поганському богу, який насправді не є Богом“. Він йшов і був тим голосом, який захищав тих, які були переслідувані. Він не боявся. Так, як ми сьогодні чули в Євангелії, що „хто мене посоромиться перед людьми, того і я буду соромитись перед Отцем моїм небесним“».

«Маємо не боятися визнавати свою віру. Бути переконаним в тому, що Господь є той, який мене провадить і закликає до святості мого особистого життя, що без Нього моє життя є неварте, що без Нього я нічого не зможу осягнути. Я вірю, що Він є Той, Хто для мене приготував те, що неможливо збагнути людським розумом. Бо Христос є Той, Хто провадить мене до життя вічного, бо хоче подарувати мені вічне щастя, яке чекає на кожного з нас у небі…» — завершив свою літургійну проповідь владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський.

За матеріалами Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ