Єпископ Йосиф Мілян у Києві освятив пункт незламності та осередок «Карітасу»

18 березня 2023

17 березня 2023 року у столиці відкрили й освятили пункт незламності «Добрий самарянин» та парафіяльний осередок «Карітасу» громади Бориса та Гліба УГКЦ у Дарницькому районі м. Києва.

Єпископ Йосиф Мілян у Києві освятив пункт незламності та осередок «Карітасу»

Духовно-соціальний центр запрацював за ініціативи та підтримки Патріаршої фундації «Мудра справа», БФ «Карітас-Київ», парафії Святих мучеників Бориса та Гліба УГКЦ та за сприяння Дарницької райдержадміністрації. Розповідає про це пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

Чин освячення здійснив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, у співслужінні духовенства. Учать у заході взяли представники Дарницької державної в місті Києві районної адміністрації на чолі з її очільником Миколою Володимировичем Калашником.

Звертаючись до присутніх, архиєрей зазначив, що цей пункт є місцем незламності, адже незламними є наші Герої, які наближають Україну до перемоги. Незламними є також всі українці, котрі єднаються та через свою діяльність допомагають зробити свою Батьківщину кращою. «Саме тут, у цьому пункті незламності, будемо будувати незламність нашого народу, об’єднуючись навколо добрих ініціатив, соціальних акцій, які допомагатимуть українцям пройти цей непростий час», — наголосив єпископ.

Також зі словом виступив очільник Дарницької адміністрації Микола Калашник, який подякував воїнам ЗСУ, що наближають нашу перемогу та несуть українському народу надію у краще майбутнє.

На завершення заходу слово до присутніх скерував о. Андрій Боднарук, який розповів, що це місце об’єднує багатьох людей, які люблять Україну та українців: «З початком війни тут було відкрито скромний „Карітас“ нашої парафії, який отримував допомогу з-за кордону, а цю допомогу ми передавали у руки людям, які її потребували. За підтримки Благодійного фонду „Карітас-Київ“ у цьому місці ми провели величезну кількість заходів, які роблять наше суспільство кращим. Тому сьогодні у цьому місці ми відкрили ще одну мудру та добру справу за підтримки патріаршої фундації „Мудра справа“ — пункт незламності „Добрий самарянин“. Наші парафіяни, мешканці навколишніх будинків та волонтери тут залучаються до благодійних та соціальних ініціатив, таких як плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, майтер-класи з дітьми, тощо», — наголосив душпастир.

Відтак священник подякував присутнім владиці Йосифові Міляну, о. Любомирові Яворському, о. Романові Сиротичу, та представникам влади за допомогу та підтримку у створенні цього центру.

Зазначимо, що цей пункт оснащений потужним генератором, буржуйкою, системою супутникового інтернету Старлінк (Starlink) та всім необхідним, аби у разі потреби усі мали змогу зарядити свої гаджети та випити чаю з печивом.