Проповідником та реколектантом цьогорічного Синоду був о. Роберт Лисейко, ЧСВВ

10 вересня 2019

Щоденні проповіді виголошував та день духовної віднови під час цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ проводив о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, духівник Української папської колегії святого Йосафата в Римі.

Проповідником та реколектантом цьогорічного Синоду був о. Роберт Лисейко, ЧСВВ

«Я не говорив про ідеологічні речі, а просто про Бога, про правду, яка базується на читанні Святого Письма. І в цьому ми відчуваємо нашу єдність», — розповів о. Роберт у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

За його словами, ми шукаємо ідентичності. «Але ми інколи забуваємо, що, фактично, нашу ідентичність творить Христос. І ніхто не здатний нас об’єднати, крім Христа. Коли ми звертаємо погляд на Христа і проповідуємо Христа, тоді набагато простіше, ніж коли говоримо про зовнішні речі, які тільки нас ділять», — вважає він.

Отець Роберт розповів, що під час проповідей на Літургії базувався на євангельському тексті, прочитаному під час Літургії, але також намагався мати на увазі тему Синоду — «Сопричастя в житті та свідченні Української Греко-Католицької Церкви». «Тому завжди робив якийсь наголос на основі євангельського читання, що є основою нашої єдності, тобто на прикладі Христа, як Він збирав своїх апостолів і проповідував до людей, як єднав їх навколо себе, чого їх навчав», — відзначив священник.

Так само, розповів він, під час духовної віднови старався вибрати теми, де більш виразно говориться про єднання довкола Христа, єднання одних з одними і що є основою єднання. А це — любов.

«Який тут принцип? Коли я люблю, від мене не вимагається жодної умови для тієї єдності. Бо коли я люблю людину, я за неї думаю, переживаю, легко їй служу. Коли я люблю Бога, я йду до Нього не тому, що мушу, а тому, що хочу», — вважає отець Роберт.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ