«Плекайте літургійну молитву!» У Львові відбулася традиційна щорічна «Здибанка з Владикою»

17 жовтня 2024

12 жовтня 2024 року у Молодіжному навчальному центрі св. Івана Боско відбувся щорічний захід «Здибанка з Владикою» для лідерів та духівників молодіжних спільнот Львівської архиєпархії УГКЦ.

На початку зустрічі отець Орест Єлізаров, голова Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ, представив пасторальний план діяльності комісії на рік. Після цього, як повідомляє місцева архиєпархіальна пресслужба, відбулася головна частина зустрічі — до присутніх звернувся владика Володимира Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до лідерів та душпастирів молодіжних спільнот Львівщини, владика Володимир наголосив на важливості брати участь у літургійному житті Церкви.

«Сьогодні хочу поставити одне важливе питання: що нам дає життєдайну силу, коли ми втомлюємося, емоційно вигораємо? Так, звичайно, це сон, їжа… Це все мегаважливо. Але, все ж таки, що ще дає нам силу?» — розпочав своє слово єпископ.

За словами архиєрея, важливим аспектом є Божественна Літургія, літургійне життя. Адже Літургія, молитва, Святі Таїнства дають силу. У них — наше закорінення, наші фундаменти.

«Скажу вам щиро, деколи я дивлюся зібрання молодіжних спільнот чи вишколи, і там наприкінці дня — молитва прослави. Дуже добре. Молитва завжди є молитвою. Але ми деколи змінюємо меню, правда? Чи постійно їмо піцу? Людина їсть, але змінює меню. Так само і наше молитовне життя. Бо не є суттю справи, що ми молимося, а щоб, молячись, ми зустрічали Бога. І у цьому нам допомагає літургійне життя нашої Церкви: Літургія, Вечірня, Утреня», — мовив надалі єпископ.

Далі архиєрей звернувся до духівників молодіжних спільнот, наголосивши на важливості літургійних катехиз. «Дивіться, Молитвослов — це та сама прослава, просто треба співати виразно і пояснити людям, що це таке. Так само Псалми. Чого тільки вартує гімн „Світло тихе“ увечері! А Велике славослов’я — якщо заглибитися, усе це суцільна молитва прослави!» — додав він.

Владика Володимир пригадав про власний досвід праці з молоддю у Кохавинському монастирі Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. «Дуже радий бачити серед нас молодь з монастиря у Гніздичеві. Ми вчора якраз приймали нових членів до їхньої спільноти „Кохавинські зорі“. Пригадую, коли ми тільки починали, молодь приходила на зібрання. Одного разу ми відчинили їм двері і сказали, що зібрання спільноти розпочинається з Вечірні. І знаєте, що вони зробили? Ні, не повтікали. Вони зробили крок вперед. Наблизилися до крилоса. Почали цікавитися, що співають. Тоді ми купили і роздали їм молитвослови. І тепер вони самі співають Вечірню! Це теж молитва прослави нашої Церкви», — розповів архиєрей.

«Тому моє дуже велике прохання: плекайте літургійне життя, бо воно дає життєдайну силу. А вже потім піца підсилить ці сили, банси спалять калорії, а далі? Далі знову має бути літургійна молитва прослави», — мовив владика Володимир на завершення зустрічі.