Перший у світі храм на честь священномученика Василія Величковського посвячено у Ковелі

16 червня 2019

15 червня стало особливим днем для греко-католицької громади м. Ковеля. З цього дня вони можуть молитися у новопосвяченій каплиці блаженного священномученика Василія Величковського, котра постала у районі Сільмашу. Святиню парафіяни зводили протягом двох місяців під керівництвом о. Євгена Задорожного, ЧНІ.

Ошатну дерев’яну церковцю у співслужінні численного духовенства та великої кількості молільників освятив преосвященний владика Йосафат Олег Говера, екзарх Луцький.

Урочисті богослужіння почались водосвяттям та Молебнем до священномученика Василія. Після Чину посвячення каплиці звершувалась Божественна Літургія. На проповіді владика Йосафат говорив про служіння блаженного Василія на Волині, а також розповідав про велике значення храму в житті християнина. По завершенні богослужінь були виголошені многоліття та вручені подячні грамоти всім, хто спричинився до побудови святині. Наостанку, всі присутні спільно частувались та радісно спілкувались на подвір’ї храму.

Нова святиня відкрила свої двері всім, хто спраглий Божої благодаті. З Господньою допомогою парафія священномученика Василія Величковського перегорнула нову сторінку свого розвитку, отримавши місце для спільної літургійної молитви, щоб разом простувати дорогою до Небесного Царства.

За матеріалами Луцького екзархату УГКЦ