Папа Франциск: долати кризу, творячи культуру зустрічі
Відеозвернення Папи з нагоди віртуальної зустрічі всесвітньої мережі «Scholas Occurentes» — «Близьких шкіл».
«Прямуйте вперед, сіючи та збираючи врожай, з усмішкою, ризикуючи, але всі разом і завжди пліч-о-пліч, щоб подолати будь-яку кризу», — такими словами заохочення й напоумлення Папа Франциск звернувся до учасників світової віртуальної зустрічі школярів та студентів, батьків і вчителів, що належать до всесвітньої мережі «Scholas Occurentes» — «Близьких шкіл». Її проведено 5 червня 2020 року, у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, заснований 1972 року Генеральною Асамблеєю ООН. В знаменній зустрічі взяли участь також численні державні та політичні діячі, визначні представники мистецтва, спорту, світу сучасних технологій.
Спільнота друзів, спільнота братів і сестер
У відеозверненні з нагоди цієї зустрічі Святіший Отець, насамперед, висловив свою радість, що згадана мережа насправді є «спільнотою» — спільнотою друзів, спільнотою братів і сестер. Він пригадав, як започаткувались «Близькі школи» чи як їх ще називають «Школи зустрічі»: ця ідея виникла понад 20 років тому в тодішнього Архиєпископа Буенос-Айреса кардинала Хорхе Маріо Берґольйо, який за допомогою кількох послідовників зумів втілити її в життя, вважаючи, що відомі культурні діячі, такі як артисти та спортсмени, можуть виховати своїм прикладом мільйони дітей, формуючи істинні духовні цінності. Слід згадати, що тепер ця мережа є Міжнародною фундацією папського права, об’єднуючи понад 400 тисяч освітніх інституцій та мереж різних конфесій, релігійних і світських, державних і приватних в 190 країнах світу, підтримуючи зв’язки між школами всього світу.
Криза — це нагода для зросту
«Scholas Occurentes» виникли в кризовий період у країні, але, за словами Святішого Отця, криза має не тільки негативне значення як розпад, небезпека, загострення, але як нагода вона також є необхідною для зросту. «Якщо корінням потрібен простір, щоб рости далі — сказав він, — вони розколюють горщик, у якому ростуть». Тому потрібно навчитись долати кризи, якими б вони не були — особистими, подружніми, суспільними, — не йдучи за ними, але знаходячи шляхи для їх подолання.
Синхронізувати мову розуму, серця і рук
Папа Франциск наголосив, що виховання означає слухання, воно творить культуру, а ця нова культура «висловлюючись поетично, населює землю». На його думку, необхідно «гармонійно поєднувати думки з почуттями та діями. Синхронізувати мову розуму, серця і рук».
Вдячність, сенс і краса: в них полягає майбутнє всього людства
«Об’єднуйте мрії дітей та молоді з досвідом дорослих і літніх людей. Не забувайте трьох слів: вдячність, сенс і краса. Може здаватись, що вони не мають значення, але в них полягає майбутнє всього людства», — вказав Святіший Отець у відеопосланні з нагоди віртуальної зустрічі Папської фундації «Scholas Occurentes», що має свої осідки у Ватикані, в Аргентині, Колумбії, Іспанії, Гаїті, Італії, Мексиці, Мозамбіку, Панамі, Португалії, Парагваї та Румунії, ділячись освітніми проектами з метою взаємозбагачення, зокрема, з навчальними закладами з меншими ресурсами.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ