Отець Андрій Гах із благословення владики Степана Суса розпочав візит на Кіпр

21 квітня 2021

Заступник Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрій Гах розпочав душпастирський візит до українців Кіпру і відслужив Літургію для громади УГКЦ у Нікосії у співслужінні з душпастирем для українців греко-католиків Кіпру ієрм. Василієм Захарусем.

Отець Андрій Гах із благословення владики Степана Суса розпочав візит на Кіпр

Зустрічі із українськими громадами

Проповідь о. Андрія була присвячена темі міграції. Він підкреслив, що у всіх міграціях, описаних у Біблії — від Мойсея до Христа, була присутня довіра до Бога. «Бог кожного з нас любить і дає можливість жити у цій любові», — резюмував заступник Голови ПМВ.

На завершення Літургії о. Андрій від імені Блаженнішого Святослава передав настоятелю української спільноти антимінс — знак єдності із Главою Церкви.

Після Богослужіння священник поспілкувався з представниками української громади в Нікосії, зокрема розповів про основну ціль візиту — майбутню зустріч з Адміністратором Архиєпархії Кіпру Маронітської Католицької Церкви Монс. Селімом Сфеіром (Selim Sfeir) щодо сприяння у налагодженні сталого душпастирства УГКЦ на острові.

Цього ж дня о. Андрій відвідав громаду УГКЦ у Лімасолі. Він відслужив Літургію, а опісля презентував Євангеліє, яке освятив спільно з єрм. Василієм, і антимінс від імені Блаженнішого Святослава.

О. Андрій перебуває на Кіпрі з душпастирським візитом з 17 по 24 квітня з благословення Голови Пасторально-міграційного відділу владики Степана Суса.

Зустріч із католицькими ієрархами та Послом України

Під час душпастирського візиту на Кіпр заступник Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрій Гах разом з душпастирем для українців греко-католиків Кіпру о. Василієм Захарусем зустрілися з Послом України в Республіці Кіпр Русланом Німчинським.

Сторони обговорили подальшу співпрацю Посольства і УГКЦ на теренах Кіпру. З початку року в країні почала діяти стабільна церковна громада українців греко-католиків під проводом єрм. Василія.

Посол запевнив, що підтримуватиме ініціативи громади УГКЦ і радіє, що українці на Кіпрі отримуватимуть необхідну духовну опіку постійно.

Також у Нікосії о. Андрій і о. Василій зустрілися з Адміністратором Архиєпархії Кіпру Маронітської Католицької Церкви Монс. Селімом Сфеіром (Selim Sfeir).

Сторони обговорили організаційні моменти перебування і служіння о. Василія на острові та розвиток душпастирства УГКЦ на теренах Кіпру.

«Монсеньйор Селім висловив готовність сприяти УГКЦ у впровадженні сталого душпастирства тут, на Кіпрі. Він зазначив, що присутність нашого священника о. Василія збагачує їх Церкву», — поділився заступник Голови ПМВ.

Отець Андрій передав Адміністратору Архиєпархії Кіпру Маронітської Католицької Церкви вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і Голови Пасторально-міграційного відділу владики Степана Суса і подарував на згадку видання про УГКЦ та вервицю.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ