«Нехай ці нові покликання стануть тим зерном, яке проросте в австралійській землі», — владика Микола Бичок у Мельбурні

28 лютого 2024

25 лютого, у Другу неділю Великого посту, у катедральному храмі Свв. апп. Петра і Павла у Мельбурні владика Микола Бичок уділив дияконські свячення піддияконам Василю Мотріченку та Віталію Легеті.

На Архиєрейську Божественну Літургію чисельно прибули духовенство та вірні Мельбурнської єпархії. Владиці Миколі співслужили отці та диякони катедрального храму о. Петро Струк, о. Мирослав Вонс, протодиякон Едвард Кострабі й диякон Михайло Жилан, та священники із різних куточків єпархії — о. Руслан Бабій із Ардіру, о. Юрій Тиченок із Джілонгу, о. Симон Цькуй із Сіднею, о. Стефан Сапун із Брізбена та о. Ігор Головко із Перту. До урочистого богослужіння долучився також гість із України о. Іван Говгера. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії.

Звертаючись до вірних під час проповіді, владика Микола наголосив: «Сьогодні ми станемо свідками особливої події». Він розповів присутнім про те, хто такий диякон та яка його роль у Церкві, а особливо під час Божественної Літургії.

Роздумуючи над євангелієм від Марка в контексті дияконського служіння владика зазначив: «Бути дияконом означає служити. Бути дияконом означає, так як ці четверо друзів, допомогти людині знайти дорогу до Бога. А інколи, коли людині важко через різні свої немочі, гріхи, проблеми, в духовний спосіб принести її перед обличчя Бога, щоб Господь зробив чудо».

Владика Микола влучно зауважив у своїй проповіді: «Різними дорогами Господь провадив і Василя, і Віталія…».

Диякон Василь Мотріченко народився 18 лютого 1985 року, у сім’ї Олексія та Орисі, у с. Спас на Івано-Франківщині. Після закінчення середньої школи навчався у дяківському коледжі у Коломиї, згодом вступив до Івано-Франківської теологічної академії, а опісля продовжив свій освітній шлях у Папському Східному Інституті у Римі, де у 2013 році захистив ліцензіат із східного богослов’я. Диякон Віталій Легета народився 19 жовтня 1994 року у сім’ї Григорія та Надії, у с. Павлів на Тернопільщині. Після здобуття середньої освіти, вступив до Тернопільської Вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого, а закінчивши семінарію навчався у Колегіумі Боболянум, що є частиною Католицької академії у Варшаві, який у 2022 року закінчив на відмінно, здобуваючи вдруге ступінь магістра теології. Диякон Василь продовжуватиме своє служіння у безженному стані, натомість диякона Віталія у служінні підтримуватиме його дружина Андріана.

«Якими б різними не були життєві шляхи наших нововисвячених дияконів, та все ж Господь Бог їх обох привів до Австралії, щоб служити вірним Мельбурнської єпархії. Тож уся єпархія Свв. апп. Петра і Павла для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії і Океанії щиросердечно вітає диякона Василя і диякона Віталія та приєднується до побажань нашого архиєрея: Нехай ці нові покликання стануть тим зерном, яке проросте в австралійській землі і ми також у свій час будемо мати покликання до священичого стану, до монашого стану та мирянські покликання бути добрими християнами», — йдеться у повідомленні на офіційному єпархіальному сайті.