«Не будьмо байдужі і не будьмо ліниві, а навпаки, будьмо відповідальні за долю України!» — владика Василь Івасюк

25 січня 2022

«Світ став сліпим на війни і несправедливості, глухим на людські зойки і терпіння, мовчазним на злочини і насильство та нечутливим до життя беззахисних дітей і страждання людей. Не будьмо і ми байдужі та ліниві!» Із таким Закликом до молитви і посту за мир в Україні 26 січня 2022 року виступив владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський.

ЗАКЛИК

преосвященного владики Василя Івасюка, єпарха Коломийського,

щодо молитви і посту за мир в Україні

Не будьмо байдужі і не будьмо ліниві, а навпаки,
будьмо відповідальні за долю України
!

Дорогі брати і сестри у Христі! У Різдвяний час чуємо благально-вопіющий голос Церкви Христової через уста святого Івана Предтечі: «Покайтеся» (Мт. 3, 2). Іншої дороги ніколи не знайдемо та не буде! Народ України має тільки одне спасіння — послухатися голосу Божого та приготувати «Господню дорогу» (Мт. 3, 3) так, як це зробили жителі Ніневії! Гріхи їхні переповнили чашу Божого милосердя. І Господь, голосом пророка Йони, попередив, що через 40 днів місто буде знищене до тла за свої гріхи. «І повірили ніневітяни Богові: оголосили піст (…) від найбільшого до найменшого» (Йона 3, 5). І ніхто з людей не оправдовується, ані вельможі, ані жебраки, ані селяни, а одягають на себе мішковину та голови посипають попелом на знак провини, каяття та жалю. Багаті і бідні, сильні і немічні, молоді і старі — усі розкаялись. І Господь змилосердився над ними і простив їх.

На Сході України існує загроза повномасштабного вторгнення російських військ. Народи світу стривожені. Наші єпископи з Бразилії, США, Канади і Польщі скерували до всіх людей доброї волі свої Звернення про загрозу війни та заклики до молитви.

Схоже відбувалося перед Другою світовою війною, коли називали різні терміни її початку. Раптом, однієї вночі, так віроломно, розпочалася ця трагедія для цілого людства. Сьогодні існують різні гіпотези, які можуть сіяти паніку. Одні кажуть: «Тоді-то буде напад на Україну», а потім лунають заперечення: «Ні! Не буде». І так відбуваються провокації. Не піддаваймося на будь-яку паніку, а візьмімо собі до серця щит віри і відповідальність за долю народу!

Дорогий народе України та люди доброї волі! Цієї середи, дня 26 січня 2022 року, всі клякнімо на коліна перед Господом Богом, прибігаючи під материнський покров та заступництво Пресвятої Богородиці у Коломийській іконі «Це Мати Твоя», благаючи прощення наших гріхів та захист для України. Пам’ятаймо, що молитва ослаблює силу ворогів.

Не будьмо байдужі і не будьмо ліниві, а навпаки, будьмо відповідальні за долю України! Посилено молімося за наших дітей і майбутнє нашої держави. Молімося за українське військо! Господи, захисти Своєю благодаттю Україну! Ангела Хоронителя усім нам!

Закликаємо отців парохів та адміністраторів в день 26 січня відслужити Божественну Літургію в наміренні: «За мир в Україні». Закликаємо також у цей день впродовж 09:00–21:00 години, у парафіяльних спільнотах провести додаткові молитовні чування (молитва на вервиці чи чотках, акафісти, молебні чи інші моління) в наміренні миру.

† Василь Івасюк,
єпарх Коломийський