«Наша Церква була, є і буде голосом України у світі», — Глава УГКЦ
Як Українська Греко-Католицька Церква, використовуючи свій потенціал і ресурси у світі, шукає підтримки для України у світової спільноти зараз, у часі загрози загострення війни Росії проти України, в інтерв’ю ZN. UA пояснив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
«Наша Церква завжди це робила, робить і буде робити, — підкреслив Глава УГКЦ. — Ми завжди сприймали себе як посланців України у світі. Наша Церква Божим провидінням пережила кілька етапів глобалізації — їхали по світах наші вірні, за ними йшли священники, ченці та черниці, єпископи. Одне із завдань наших громад — бути голосом України в місцях поселень. Це дуже систематична, рутинна праця, — і це вже далеко не новина. Добре знаю, бо особисто трудився на цій ниві, коли був єпископом в Аргентині. Було те в часи Януковича — пам’ятаєте „газові війни“ та інші обставини. Аргентина ж — країна, в якій панує замилування Росією. Там важко пояснювати, чому українці мають іншу позицію. Але ми це робили». Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.
На сьогодні за межами України УГКЦ має чотири митрополії — у Польщі, Канаді, США та Бразилії, єпархії у Франції, Великій Британії, Аргентині, Австралії, екзархати в Німеччині та Італії.
У часі нинішньої кризи і загрози воєнного вторгнення з боку Росії надзвичайно важливим є знову привернути увагу до України, інформувати про те, що відбувається, знайти підтримку цивілізованого світу. І УГКЦ зокрема, й Католицька Церква загалом роблять у це свій вклад.
«Останнім часом маємо цілу низку звернень нашого єпископату, скерованих до світової спільноти, країн і політичного проводу в країнах, у яких вони живуть, — розповів Глава УГКЦ. — Почав цю ініціативу наш митрополит у Бразилії, звернувшись до Католицької Церкви та всього бразильського суспільства. Є цікавий текст звернення єпископату в Канаді, який здобув широкий відгук, — українська громада в Канаді має дуже потужний вплив. Наступна декларація — єпископату США, на яку ми отримали відгук від римо-католицької конференції у США. Заява Єпископських конференцій Європи за підписом архієпископа Вільнюса Ґінтараса Ґрушаса, — там уперше в церковних документах прямо йдеться про „військовий наступ Росії“. Для вух католиків Європи це абсолютно нова річ. Окрім того, вийшла спільна заява українського та польського єпископатів, у якій сказано, що війна — це злочин проти Бога, поразка людства. Цими днями ми також отримали заяву Всесвітньої ради церков, — тобто це вже позиція не тільки католицького середовища, це спільна позиція світової релігійної спільноти».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ