«Нам бракувало Церкви», — владика Петро Стасюк про жорсткий карантин в Австралії

28 січня 2021

2020 рік та пандемія, безперечно, позначилися на нашій українській громаді в Австралії. Обмеження на подорожі, карантин, маски, ізоляція, хвороби, страждання та смерті — все це наповнювало минулий прожитий рік.

Парафіяни нашої єпархії Святих апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія) погоджуються, що «чи не найбільше їм бракувало звичайного життя громади, що включає і нагоду прийти та помолитися у церкві».

У штаті Вікторія храми були зачинені впродовж семи місяців. Також існували обмеження у інших штатах Австралії. У деяких й досі діють дуже жорсткі правила.

«Наше людське єство потребує задоволення духовних та соціальних потреб. Ми маємо сильну та глибоку потребу жити в громаді. Через COVID ми були ізольованими, інколи протягом тривалого часу», — зазначають вірні Української Католицької Церкви в Австралії.

Упродовж Різдвяних свят владика Петро Стасюк відвідав катедральну парафію, парафії Джилонґа та Ардіра. Парохи розповідали, що у кожній парафії на Різдвяні Літургії приходило майже максимально допустиме число парафіян. Велика кількість людей відвідувала храми і у другий та третій дні Різдвяних свят.

У деяких храмах єпархії були організовані додаткові Літургії. У Сіднеї багато людей завітало на нічне богослужіння, незважаючи на пізню годину. Близько 80-ти парафіян прийшло до церкви.

Як зізнався один парафіян, «нам бракувало церкви».

У своєму посланні на численних парафіях владика Петро дякував парохам, парафіяльним радам та парафіянам за підтримку Церкви у кризовий час. Багато людей складали пожертви на церкву, що покрило витрати церков.

Владика Петро також наголосив, що можливість транслювати Літургію наживо в соціальних мережах стала справжнім благословенням. У кожній церкві по-різному, але завдяки Facebook та YouTube сотні людей мали змогу молитися по Інтернету. Також використання глобальної мережі допомогло залучити до спільної молитви з нами людей з різних країн. Щонеділі трансляції богослужінь переглядало до 500 осіб. Владика Петро висловив захоплення та задоволення роботою священників єпархії.

2020 рік був особливим і змінив нас усіх. Ми стали іншими та досвідченішими. І справді «Бог з нами».

За матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла