На запорізькій парафії стартував курс «Українська традиційна вишивка»

17 листопада 2021

Традиційна вишивка України — одна з найяскравіших сторінок нематеріальної спадщини нашого народу, невід’ємна частка його духовної культури, яка передавалася з покоління в покоління.

На запорізькій парафії стартував курс «Українська традиційна вишивка»

Курс «Українська традиційна вишивка» розпочався минулого тижня на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в місті Запоріжжі.

Курс складається з двох частин:

1. вишиті рушники;
  2. вишиті сорочки.

Вишивані рушники займають особливе місце в культурі і традиції українського народу. Це підтверджує велика кількість пісень в яких з давніх давен оспівуються вишиті рушники. Існує багато різновидів рушників як побутових (хатні, кілкові, на жердки, завіси, божники) так і обрядових (весільні, поминальні, обрічні, т. і.) У вишивці рушників використовують геометричні і рослинні орнаменти.

Під час занять учасники та учасниці вивчають композиції, орнамент, мотиви рушників і сорочок, а також різновиди швів і технік вишивки.

Через вишивку ми пізнаємо звичаї і традиції різних регіонів України. Розглядаючи і вивчаючи український національний стрій ми пізнаємо історію нашої країни.

Курс розпочався з вивчення і відшиття геометричних (найбільш архаїчних) рушників з кількаярусною композицією, які виконуються рахівними двобічними швами в таких техніках як заволікання, лиштва, низинка, качалочки, штапівка, т. і. Наразі починаємо вишивати рушники (хлібний рушник) для Великоднього кошика.

Ціль курсу, як зазначають огранізатори, «не тільки навчитися файно вишивати, а ще і зберегти і популяризувати народні традиції у вишитих рушниках і сорочках».

За матеріалами Донецького екзархату УГКЦ