На свято П’ятидесятниці владика Миколай Бичок відслужив першу Літургію у Мельбурнській катедрі

20 червня 2021

20 червня 2021 року владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії, разом з владикою Петром Стасюком відслужив першу Святу Літургію в Мельбурнській катедрі у співслужінні дияконів та священників храму.

Перед відправою відбувся процесійний хід від єпископської канцелярії до церкви, де вірні привітали двох владик перед входом до храму, після чого розпочалась урочиста Архиєрейська Служба Божа.

Розпочинаючи проповідь до людей, владика Миколай Бичок пригадав, що рівно рік назад, на свято Зіслання Святого Духа, відбулася його хіротонія у архикатедральному храмі в Львові, де із-за карантинних обмежень не могли бути присутні багато людей. Проте, сьогоднішня П’ятидесятниця вже є в Мельбурнській катедрі верховних апостолів Петра і Павла, хоч на жаль, можуть бути присутні тільки 75 людей у храмі. Слава Богу за все!

Владика Микола також зазначив, що «сьогодні є наша П’ятидесятниця, адже у Тайні Миропомазання кожен з нас отримав Святого Духа. Свято Зіслання — це також день народження Церкви. Церква — це не тільки будівля, але насамперед це „живе каміння“, яким є кожен із нас, де маємо свою місію і покликання. Проте, головне покликання кожного — це проповідування Бога своїм життям та своїм прикладом. Ми маємо говорити про Бога і жити Богом так, щоб інші могли казати: „Щоб це могло бути?“ (Діяння 2, 12)».

По закінченні святкової Літургії, владики з духовенством відслужили Панахиду за всіх полеглих за волю України. Згідно старого звичаю, було виголошено доповідь про боротьбу за незалежність України та її героїв. Згодом всі зібралися в парафіяльному залі на обід, де можна було ближче познайомитися з новим владикою.

За матеріалами Мельбурнської єпархії Св. апп. Петра і Павла