На свято Покрови у Львові владика Максим Рябуха закликав дітей молитися за щасливе повернення захисників і захисниць додому

5 жовтня 2023

1 жовтня, у величне свято Покрови парафіяльна спільнота Покрови Пресвятої Богородиці, УГКЦ у Львові, проваджена Згромадженням салезіян відзначає престольний празник.

На урочисту Архиєрейську Літургію зійшлися сотні людей, об’єднані любов’ю до Богородиці та вірою у Їі небесне заступництво. Було багато дітей, тож атмосфера у храмі наповнилася великою духовною радістю та благословенням. Про це повідомляють на власній фейсбук-сторінці парафіяни храму.

Саме до дітей з особливою увагою звернувся у своїй проповіді владика-салезіянин Максим Рябуха, який очолив Літургію. «Сьогодні маємо кілька приводів святкувати, — наголосив владика. — Нині свято Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва. Але щоб могти святкувати, треба мати серце у мирі і спокої. А найбільша причина нашого миру і спокою є Пресвята Богородиця, адже кожен, хто приходить до Неї і просить помочі, отримує», — мовив проповідник до юних молільників.

«Сьогодні Богородиця нагадує нам, що ці дуже складні часи, які ми переживаємо, насправді не безкінечні. І щоб вони минули якомога раніше, маємо постановити собі кожного дня випрошувати в Господа ласку миру, щодня молитися за наших захисників, за перемогу добра над злом. І як колись в Константинополі побачили чудо порятунку Матері Божої, так і ми його побачимо. Молімося: „Матінко Божа, поручаю тобі мого тата, моїх родичів та усіх, хто захищає наші землі, хто дозволяє мені святкувати. Дякую тобі за них. Бережи їх під своїм Покровом і кожного поверни додому“», — звернувся до діточок єпископ.

На завершення Літургії настоятель церкви Покрови о. Іван Мазуркевич подякував за спільну молитву владиці Максиму, провінційному настоятелю о. Михайлу Чабану та всім священникам, які співслужили Літургію, а також усім присутнім, які розділили з Салезіянським Згромадженням радість з нагоди храмового празника. Владика Максим благословив вірних та окропив свяченою водою.

Вже стало салезіянською традицією на празники частувати вірян бограчем. Тож і сьогодні на подвір’ї храму на всіх чекала запашна гаряча страва. Поруч гуртувалися діти і молодь: у цей же день відбулося відкриття нового навчального року в Катехитичній школі ім. святого Домініка Савіо, тож до самого вечора було заплановано багато цікавих заходів, ігор і забав.

Волонтери організували збір необхідних речей для воїнів. Кожен, хто мав бажання, міг долучитися до цієї ініціативи.