Митрополит Володимир Війтишин здійснив візит до Львівської архиєпархії УГКЦ

27 грудня 2022

У понеділок, 25 грудня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин співслужив митрополиту Ігорю Возняку в часі Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 50-ліття о. Василя Вільчика, пароха храму Преображення Господнього, який знаходиться у селі Хоросно, Пустомитівського протопресвітеріату Львівської архиєпархії УГКЦ.

Митрополит Володимир Війтишин здійснив візит до Львівської архиєпархії УГКЦ

Перед Божественною Літургією митрополит Володимир разом із митрополитом Ігорем освятили фрески на вітражах храму, які вдалося зробити завдяки пожертві вихідця із цього села — Ореста Бобика. Про це зазначає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних, які прийшли на Архиєрейську Літургію, архиєпископ Ігор зокрема, зауважив: «Ми з вами знайшлися сьогодні тут, цьому храмі, на Тайній Вечері, на Службі Божій, яку Господь приготував для нас. Він частує нас Своїм Тілом та Своєю Кров’ю, тобто, Святим Причастям. І ви, мешканці села Хоросно, прибули на цю Святу Трапезу, не поставили своїх планів на перше місце. А поле, воли та рідню поставили в іншу площину, бо прибули, щоб виконати Божу волю, молитися на цій святій Службі Божій разом зі своїм священником».

Далі владика Ігор додав: «Ми також прибули з певної віддалі, щоб спільно помолитися. Ось Митрополит Володимир Війтишин прибув аж з Івано-Франківська, щоб взяти участь у Святій Трапезі, присутні приязню до отця Василія Вільчика священники, що моляться сьогодні разом в цьому храмі».

«Дорогий отче Василію, дякую Богові за дар вашого життя, за ваше служіння своїй Церкві, своєму народові, своїй Батьківщині! Хай Бог благословить вас силою з висот та дає мудрості духу, непохитності розуму в доброму, витривалості волі у випробовуванні та доброго здоров’я на багато років гідного життя!» — сказав на завершення митрополит Ігор.

Завершилася Божественна Літургія спільною молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Опісля митрополит Ігор вручив отцеві Василю Вільчику подячну грамоту.

Відтак отець Василь Вільчик подякував архиєпископу Ігорю за спільну молитву, а також за те, що він багато років опікується парафією Преображення Господнього, яка знаходиться у селі Хоросно.

Окремо слова вдячності отець Василь звернув до митрополита Володимира, із яким колись понад десять років пропрацював у Патріаршій курії. Священнослужитель також подякував усім священникам, які приїхали, щоб разом помолитися і просити Бога про мир в Україні.

Насамкінець, митрополит Володимир разом із митрополитом Ігорем освятили парафіяльний будинок неподалік храму, в якому розмістять катехитичну школу та поборство.