Митрополит Борис Ґудзяк відвідав Україну: найважливіші події

12 липня 2021

Під час візиту до України митрополит Борис Ґудзяк був учасником та почесним гостем низки важливих подій, як для Церкви, так і для громади. Коротко розповімо про найцентральніші події.

Митрополит Борис Ґудзяк відвідав Україну: найважливіші події

Зустріч з семінаристами

25 червня 2021 року митрополит Борис Ґудзяк зустрівся з семінаристами під час X спецкурсу Пасторально-міграційного відділу УГКЦ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові. Під час зустрічі владика підкреслив: «Сьогодні наша Церква в різних країнах потребує молодих ревних священників, які вивчать мову максимально досконало, які пізнають місцеву культуру, які будуть служити нашим мігрантам. Адже з України за останні 30 років виїхало близько 10 млн людей. Ідіть туди, де важко, — так ви будете освячуватися».

Він наголосив, що місійного слова потребують не лише українці. «Наші люди — це всі люди доброї волі. Наступний крок розвитку нашої Церкви буде визначатися критерієм, чи ми дійсно станемо місійною Церквою, яка йде за покликом Христа проповідувати всім народам. Певні кроки в цьому напрямку вже робляться. У Канаді, наприклад, відкрилася китайська парафія УГКЦ на чолі з єзуїтом і з парафіянами-китайцями», — сказав митрополит.

Випускний в Українському католицькому університеті

26 червня 2021 року в Українському католицькому університеті відбулися випускні урочистості, які розпочались з урочистої Літургії та молитви. Майже 500 бакалаврів та магістрів отримали дипломи УКУ!

Серед запрошених гостей була Лариса Ґаладза — почесна промовиця, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні, яка звернулась до випускників.

«Любіть ваших ворогів, і ви зміните цей світ!» — головне гасло від владики Бориса Ґудзяка до випускників під час урочистостей.

Літня Богословська школа УКУ

29 червня в Святоуспенській Унівській Лаврі стартувала літня богословська школа для працівників та викладачів УКУ. Навчальна програма складається із трьох модулів: Керигма, Впровадження у східнохристиянську духовність та Літургію св. Йоана Золотоустого, Богослов’я Слова та образу.

Першого дня учасників школи відвідав Президент УКУ та митрополит владика Борис Ґудзяк.

Святкування 20-тої річниці апостольського візиту святого Івана Павла в Україну

В УКУ відбувся святковий тиждень з низкою заходів присвячених 20-му ювілею апостольського візиту святого Івана Павла в Україну.

В університетському храмі Блаженних Новомучеників УГКЦ були нічні чування. Під час богослужінь, які очолив Президент УКУ владика Борис Ґудзяк, освятили 22 новонаписані ікони, панікадило, семисвічник, запрестольний хрест та рипід. По завершенні чувань у храмі Святої Софії-Премудрости Божої відбувся святковий концерт, присвячений 20-му ювілею апостольського візиту святого Івана Павла в Україну. Нагадаємо, що під час свого візиту в Україну Папа Іван Павло ІІ освятив наріжний камінь під будівництво університетського кампусу УКУ, до якого належить і храм Блаженних мучеників УГКЦ.

«Візит Івана Павла ІІ до України — це була епохальна подія, якої прагнув сам Папа. Він хотів бути в Україні, він хотів визнавати блаженними мучеників, хотів показати українцям, що Господь їх любить» — митрополит Борис Ґудзяк.

Також у Львові урочисто відкрили проспект святого Папи Івана Павла ІІ. Відтепер саме таку назву носитиме колишня вулиця Хуторівка. Цю подію приурочили 20-літтю візиту Понтифіка в Україну.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ