Митрополит Борис Ґудзяк помолився Літургію на оселі імені Олега Ольжича в Лігайтоні

11 серпня 2021

1 серпня 2021 року архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк відвідав оселю Організації державного відродження України (ОДВУ) імені Олега Ольжича в Лігайтоні (штат Пенсильванія, США) та відслужив Божественну Літургію в каплиці св. Андрея Первозваного.

З архиєпископом і митрополитом Філадельфійським співслужили декан богословського факультету Католицького університету Америки отець-доктор Марко Морозович, парох церкви св. Володимира в Палмертон (штат Пенсильванія, США) о. Володимир Баран та диякон Володимир Радько.

«Сьогодні, 1 серпня, Церква згадує кілька важливих подій: вшановує пам’ять старозавітніх мучеників Маккавеїв, винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та традиційно відзначає річницю Хрещення Русі», — наголосив у своїй проповіді владика Борис. Він зосередився на питанні віри, яка важлива і в особистому, і в спільнотному, і в національному житті. «Якщо ми будемо мати віру, то найважливіше відбудеться. Буде зцілення. Найважливішим є наше Хрещення і віра в те, що Господь своїм хрестом, який ми сьогодні почитаємо, подолав смерть. У Хрещенні ми стаємо членами Його Тіла, яке є вічним. Всі питання — дитячі, родинні, спільнотні, національні, глобальні — усе в Божих руках».

Довідка

1957 року Організація державного відродження України, яку створив у 1929 році полковник Євген Коновалець, закупила посілість в Лігайтоні площею 450 акрів. Від цього часу оселя імені Олега Ольжича, на території якої стоїть памятник українському поетові і громадському діячеві, проводить різні культурні та мистецькі події, фестивалі, дитячі свята та майстер-класи, а також служить місцем відпочинку для багатьох поколінь українців в Америці.

Вона була особливо популярною у 1930-х роках і розвинула 78 відділень. «Був час, коли до Організації державного відродження України належало 10 тисяч членів і у її власності було два літаки. Зараз є п’ять відділів ОДВУ, а 12 відділ, який функціонує в Філадельфії, існує від самого початку. З новою міграцією посілість розростається», — зазначає Уляна Процюк, адміністратор оселі та секретар ОДВУ.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ