Митрополит Борис Ґудзяк благословив «Комору Доброго самарянина» у Всесвітній День убогого

16 листопада 2020

15 листопада 2020 року «Комора Доброго самарянина», що знаходиться поблизу Українського католицького собору Непорочного Зачаття у Філадельфії (штат Пенсильванія, США), була офіційно відкрита і благословенна архиєпископом і митрополитом Борисом Ґудзяком після Божественної Літургії.

Насамперед у своєму слові архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк розповів про те, як у всьому світі та в Українській Греко-Католицькій Церкві зокрема відзначають Всесвітній День бідних, проголошений Папою Франциском. Єпископ сказав, що сьогодні всіх нас просять бути уважними та активними у підтримці людей, які потребують допомоги.

Відтак митрополит Борис поставив питання під час своєї проповіді: «Що я маю зробити, щоб успадкувати вічне життя?» У відповідь мовив, що ми ніколи не зробимо щось не так, якщо допоможемо бідним. Саме так зробив чужинець самарянин — головний персонаж в притчі Ісуса про Доброго самарянина, — бо допоміг чоловіку, який лежав при дорозі.

Архиєпископ і митрополит Філадельфійський також пригадав про те, що вчора відзначали празник св. ап. Филипа, який відміряв до Різдва 40 днів і розпочав початок Різдвяного посту. Владика попросив всіх зробити три речі за цей час: 1) молитися, 2) постити, 3) робити діла милосердя, починаючи вже з цієї неділі — Всесвітнього Дня бідних.

На завершення Божественної Літургії, процесія із хрестом, рипідами, прислугою, дияконом Володимиром Радьком, отцем Романом Пітилою, митрополитом Борисом Ґудзяком і вірними вийшла від собору до новоствореної ′»Комори Доброго самарянина». Митрополит Борис помолився біля входу в будівлю і благословив її освяченою водою. Потім він зайшов всередину і благословив саму кімнату, де на полицях продуктової комори вже є деякі харчові товари. Після цього сестра Теодора Копин, яка нещодавно стала директором цього закладу розповіла про те, що харчова комора у Філадельфії буде відкрита по вівторках з 10 до 12 год., щоб допомогти тим, хто потребує.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ