Греко-католики Чернівців спростували інформацію про зміну дати святкування Різдва

24 грудня 2020

В інтернет-мережі поширюється повідомлення про те, що нібито парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян і настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем — 25 грудня. Цю інформацію спростував і пояснив настоятель Буковинської парафії отець Василь Гасинець.

У коментарі Департаменту інформації УГКЦ священник пояснив, що в парафії не йдеться про зміну дати святкування Різдва. «Оскільки велика родина, до якої входить три покоління парафіян, виїжджає за кордон і 7 січня не матиме можливості взяти участь у Різдвяному богослужінні, то вони попросили 25 грудня відслужити для них Святу Літургію з літургійними різдвяними текстами. Із цим проханням я звернувся до нашого владики Йосафата Мощича, який задля добра вірних поблагословив це зробити завтра одноразово», — сказав отець Василь.

При цьому о. Василь пояснив, що і він, і його парафіяни розуміють, що рішення про зміну дати святкування Різдва не можна ухвалювати на рівні окремих парафій, а це має зробити вся спільнота Української Греко-Католицької Церкви.

Як нещодавно зазначив в ефірі програми «Відкрита Церква» «Живого телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, рух за святкування Різдва за новим стилем — 25 грудня — повинен початися знизу, від мирян. Якщо ініціатива календарної реформи виходитиме від церковної ієрархії, то це не матиме відповідного ефекту.

Проте Предстоятель наголосив, що в Україні УГКЦ хотіла б перейти на новий календар разом і з Православними Церквами. «Ми хочемо це робити разом із нашими братами-православними. Україна має особливий контекст, зокрема екуменічний, традиційний, є певні історичні моменти, які все-таки десь там підсвідомо сидять у наших серцях і це потребує не одноосібного, а всенародного, міжцерковного, екуменічного обговорення і руху», — підкреслив Отець і Глава УГКЦ.

Саме тому Блаженніший Святослав закликає не до переходу окремих парафій на новий календар, а до осмислення цієї потреби і конструктивних дискусій, щоб у цьому процесі максимально зберегти внутрішню єдність. Глава УГКЦ закликає до цілковитого переходу на григоріанський календар з усіма рухомими святами, а не лише Різдвом.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ