Голова ПМВ відвідав українську громаду та Візантійський центр у Зальцбурзі

8 липня 2020

У межах душпастирського візиту до Австрії Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відвідав українську громаду в Зальцбурзі (Австрія) і відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці у місцевій церкві Святого Марка.

Голова ПМВ відвідав українську громаду та Візантійський центр у Зальцбурзі

«Я звертаюся до Богородиці у молитві особливо у ситуаціях, коли є багато запитань, але мало відповідей, — зазначив владика Степан під час проповіді. — Кожен з нас переживає певні виклики, постає на роздоріжжі, — у таких випадках маємо звертатися до Пресвятої Богородиці, яку називаємо нашою Небесною Заступницею і покровителькою. Матір Божа є тією, хто нас розуміє і співпереживає. Вона допоможе обрати правильне рішення, знайти правильну відповідь. Знайти правильну відповідь — це відчитати Божу волю. А все наше життя — це вміння годитися з Божею волею».

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ подякував громаді українців за спільну молитву і на згадку про зустріч передав їм подарунок від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава — антимінс.

Відтак владика Степан Сус відвідав Візантійський Центр.

Зокрема, єпископ поспілкувався з душпастирем Центру о. Джоном Рівзом, американцем, який тривалий час проживає в Австрії. Після богословських студій він виявив покликання до священничого життя і був висвячений для вірних Східних Католицьких Церков і сьогодні здійснює своє служіння у Візантійському центрі, створеному архиєпархією Зальцбургу, щоби візантійський обряд, традиція, духовність, елементи іконографії були доступні для усіх місцевих римо-католиків.

Як розповів генеральний вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коласа, який супроводжував Голову Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, всі богослужіння у Центрі здійснюються німецькою мовою і багато місцевих мешканців, як австрійців, так і вірних УГКЦ, які проживають у мішаних подружжях, відвідують ці Літургії.

«Це для нас велике збагачення. У цьому місці відбувається багато заходів та конференцій для того, щоби пропагувати східний обряд і традиції німецькою мовою тут, в Австрії», — зазначив о. Юрій.

Візантійський центр розташований у будинку, який належить до молодіжної молитовної спільноти. Тут проходять вишкіл молоді австрійці. «Протягом 9 місяців студенти проживають у цьому будинку, щоби формуватися в дусі нової Євангелізації, щоби в подальшому, де вони будуть вчитися чи працювати — вони могли свідчити автентичне життя у вірі», — зазначив о. Юрій Коласа.

Власне візантійська каплиця, якою опікується о. Джон Рівз, розташована у цьому будинку. Це нагода, щоби австрійська молодь відвідувала богослужіння у візантійському обряді і брала участь у житті цієї каплиці, знайомилась з Українською Греко-Католицькою Церквою, візантійським обрядом, українськими традиціями.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ