Глава УГКЦ закликав МОН не виключати з навчальної програми світоглядні дисципліни і не руйнувати цілісний розвиток дітей
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав висловив стурбованість у зв’язку з тим, що згідно з наказом № 641 Міністерства освіти та науки України від 18 травня 2020 року вилучаються відповідальні за світоглядні дисципліни комісії.
Про це йдеться в окремому Зверненні Глави Церкви «Майбутнє нашої Церкви, України і народу залежить від освіти та виховання наших дітей».
Звернення спрямоване до батьків, вихователів та всіх людей доброї волі, які займаються вихованням дітей.
У зверненні відзначається, що зокрема йдеться про Комісію з філософсько-світоглядних дисциплін, Комісію з етики та Комісію з християнської етики.
«Ми глибоко стурбовані, що ці зміни можуть завдати шкоди якості та розвитку предметів світоглядного характеру в межах навчальних програм різних рівнів і, внаслідок цього, зведуть нанівець зусилля, спрямовані на цілісний розвиток дітей і молоді», — наголошується у тексті.
Предстоятель нагадує, що впродовж тридцяти років предмети духовно-морального спрямування вивчаються в середніх і вищих закладах освіти України як обов’язковий предмет або як предмет за вибором.
«Їх впровадження в навчальні програми було вимогою українського суспільства після здобуття Незалежності України та відходу від комуністично-атеїстичного світогляду в напрямку демократичних цінностей, щоб гідність і права людини не лише декларувалися, а й реалізувалися. Розвиток якості викладання цих предметів — результат багаторічних зусиль громадян України — батьків, вчителів, педагогічних колективів, релігійних і громадських організацій, Церков», — пише Блаженніший Святослав у зверненні.
Він вважає, що предмети світоглядного характеру, як-от «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Основи сім’ї», є відповіддю на виховні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством.
Глава Церкви зазначає, що батьки мають право і обов’язок впливати на зміст навчальних програм, згідно з якими навчаються їхні діти.
«Сьогодні ми переживаємо, — відзначає Предстоятель, — часи тривоги, непевності, змін не лише через пандемію Covid 19. Це пов’язано й з іншими чинниками: війною, економічними, політичними та духовно-моральними викликами, які постають перед нашим суспільством. Водночас бачимо, що нівелюються шляхи плекання культурних і світоглядних цінностей, які були сформовані тисячолітньою християнською традицією, що є основою української ідентичності. Натомість впроваджуються нищівні ідеології та програми, які є чужими для нашої культури, суперечать християнській моралі та обмежують гідність і свободу людини».
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ