Глава УГКЦ відвідав спільноту св. Егідія у Римі

26 лютого 2020

24 лютого 2020 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив молитву св. Егідія в базиліці Святої Марії на Трастевере у Римі. Для духовних роздумів Глава УГКЦ запропонував учасникам молитви євангельську притчу про бідну вдову (Лк. 18, 2–8).

Глава УГКЦ відвідав спільноту св. Егідія у Римі

Коментуючи притчу з Євангелія від Луки про бідну вдову, яка своєю наполегливістю змогла добитися справедливості від нечесного судді, Блаженніший Святослав наголосив: «Україна щоденно стукає у двері могутніх цього світу, просячи справедливості. Війні, яка триває в нашій країні, досі не видно кінця; наш народ продовжує взивати про справедливість та мир. І саме в цій ситуації ми зрозуміли, що лише Господь є нашою надією на справедливість».

Після молитви Глава УГКЦ обговорив з провідниками спільноти ситуацію в Україні необхідні заходи для подолання гуманітарної кризи, яка виникла внаслідок війни на Сході.

Додамо, що спільнота св. Еґідія є міжнародною громадською організацією, яка займається активним соціальним служінням та сприянням побудови миру у різних конфліктних місцях світу. На сьогодні до цього руху приєдналось понад 60 тисяч людей на всіх континентах світу.

Спільнота св. Еґідія є присутньою також в Києві, Львові та Івано-Франківську.

Довідка

Спільнота Святого Егідія (італ. Comunità di Sant'Egidio) — християнська організація, яка офіційно визнана католицькою церквою як «церковно-громадська світська асоціація». Має понад 50 000 членів у більш ніж 70 країнах світу. Основними напрямками діяльності є поширення Євангелія, допомога нужденним (бідним, бездомним, людям похилого віку, мігрантам тощо), діалог між церквами і релігіями.

Спільнота Святого Егідія була заснована у Римі в 1968 році групою римських студентів, на чолі з Андреа Ріккарді, на хвилі реформ, ініційованих Другим Ватиканським собором. Названа на честь церкви св. Егідія у Римі (в Трастевере), яку засновники організації обрали своїм першим постійним місце зустрічі. Натхненна діяльністю першої християнської спільноти, описаної в Діяннях апостолів та досвідом Франциска Ассизького, група почала відвідувати околиці Риму, де на той час жило багато бідних людей (зокрема іммігрантів, що жили в бараках), та допомагати їм, а також почала займатися з дітьми мігрантів. В подальшому організація почала діяти і в інших країнах. Її діяльність включає створення притулків для літніх людей, хоспісів для хворих на Снід тощо.

Благодійні зусилля Спільноти св. Егідія також призвело до визнання її посередником у мирних переговорах. Наприкінці 1980-х рр., організація зрозуміла, що гуманітарні зусилля у Мозамбіку, який роздирала громадянська війна, не можуть досягти успіху без миру. У 1990 році Спільнота була прийнята правлячою ФРЕЛІМО і повстанцями РЕНАМО як медіатор та зіграла ключову роль в укладенні Римських загальних мирних угод , підписаних у 1992 році. Організація продовжила мирні ініціативи в Алжирі, на Балканах, в Демократичній Республіці Конго та інших місцях.

Спільнота Святого Егідія також бореться проти смертної кари, зокрема ініціювала день «Міста за життя».

За матеріалами Секретаріату Глави УГКЦ в Римі для Департаменту інформації УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae