День духовної віднови об’єднав понад сотню молодих учасників зі всього світу

12 квітня 2021

Завершальним етапом тритижневого відео-проєкту #за_пости став День духовної віднови з єпископом єпархії Пресвятої Родини з осідком у Лондоні (Велика Британія) Кеннетом Новаківським і священниками-блогерами: Романом Демушем, Тарасом Бровді та Падре Сержем, до якого доєдналося понад 100 учасників із різних країн світу.

День духовної віднови об’єднав понад сотню молодих учасників зі всього світу

«Нашим проєктом #за_пости ми хотіли об’єднати молодь зі всього світу. Обговорюючи концепцію, велику увагу приділяли живим зустрічам на різних парафіях. Та, на жаль, через пандемію були змушені відмовитися від цього, а натомість організували День духовної віднови онлайн, яким прагнемо об’єднати нашу Церкву в усьому світі», — пояснив заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, ініціатор проєкту #за_пости о. Роман Демуш.

Розпочалася зустріч знайомством — усі охочі мали можливість розповісти коротко про себе та поділитися враженнями про проєкт. Варто зазначити, що чимало учасників саме завдяки цим відеореколекціям по-новому відкрили для себе нашу Церкву — живу та сучасну, яка розуміє, які питання в щоденному житті особливо гострі та важливі.

Спільну молитву на початку зустріч провадив о. Тарас Бровді.

Та, як наголосив о. Роман Демуш, щоби будувати синодальність Церкви, варто говорити не лише про богослов’я в розмові, а й у слуханні. Тож понад годинне спілкування з владикою Кеннетом Новаківським стало нагодою не лише дізнатися про його служіння, а й одержати цінні поради про те, як варто взаємодіяти з Господом.

На кінець розмови єпископ благословив учасників зустрічі.

Особливим доповненням Дня духовної віднови стала пісенна молитва прослави разом із гуртом «Кана».

«Багато років ми мріємо про те, щоб молодь нашої Церкви єдналася. Минулі роки робили різні заходи для цього. Та, думаю, що цей карантин, який хоча нас дуже обмежив, усе ж відкрив нові можливості. Захоплююся тим, як прогресивні священники вміють єднати людей з усього світу, використовуючи ці можливості, які сьогодні є», — наголосив голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, секретар Душпастирської ради УГКЦ о. Ростислав Пендюк.

Завершальним етапом зустрічі стала праця учасників у трьох групах з отцями-блогерами і своєрідне заглиблення в тематику реколекцій #за_пости разом із Падре Сержем, о. Тарасом Бровді й о. Романом Демушем. Люди ділилися власним сприйняттям молитви, милосердя, посту, гріха та покаяння.

Чотири години минули надзвичайно динамічно, і кожен, хто був готовий поділитися думками, мав можливість це зробити. Важливо й те, що самі учасники запропонували священникам продовжити подібні проєкти та зустрічі не лише в час Великого посту.

Підсумком Дня духовної віднови стала спільна молитва, яку очолив Падре Серж, та благословення священників для усіх присутніх.

За матеріалами інтернет-видання «Дивенсвіт»