«Через діла милосердя бути свідками Христовими під час війни»: владика Василій Тучапець звернувся до учасників Форуму соціального служіння Київської митрополії УГКЦ

29 лютого 2024

Саме ці слова — «Хто витримає до кінця — той спасеться!» — стали лейтмотивом проповіді владики Василія Тучапця, екзарха Харківського та Голови Відділу соціального служіння УГКЦ під час Божественної Літургії на Форумі соціального служіння Київської митрополії УГКЦ, що відбувався 26 лютого у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві.

26 лютого у столиці відбувся Форум соціального служіння Київської митрополії УГКЦ, який зібрав понад 100 учасників з усієї митрополії, зокрема, і з Харківського екзархату. Цьогорічний форум проходив під гаслом “Чим можу послужити?”, акцентуючи увагу на важливості локальних ініціатив та співпраці у сфері соціального служіння. Про це зазначає пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

Зранку учасники заходу взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Василій Тучапець, Голова Відділу соціального служіння УГКЦ.

«Христос готує учнів готує до того, щоб вони були його свідками, щоб вони відважно свідчили і тим свідченням проголошували Євангеліє. І справді, коли ми подивимось на життя апостолів, вони після Воскресіння і Вознесіння Спасителя пішли звіщати цю добру новину Євангелія народові. І вони відразу ж відчули на собі опір книжників, фарисеїв, законовчителів, первосвященників, які їх переслідували, які їх кидали у в’язниці. Ми також знаємо свідчення першомученика Стефана, і фактично всі апостоли засвідчили свою вірність Христові мученицькою смертю, окрім апостола Івана. Вони виконали цей заповіт Спасителя і були свідками Його, свідчили Євангеліє і витримали до кінця, отримавши спасіння», — відзначив єпископ під час проповіді, звертаючись до присутніх молільників.

За його словами, ми можемо вказати на три моменти цього свідчення: проголошення Благої вістки про прихід Спасителя, здійснення великих знаків і чудес та діла милосердя, якими відзначалися апостоли і перша громада християн, що невірні дивувалися, як вони любляться між собою.

«Ми живемо з вами також в нелегкий час випробувань для всього нашого народу. Вже два роки триває війна. Війна, яка приносить руїни і багато горя, смерть. Люди потребують різної допомоги і підтримки. Минуло два роки, і ми не раз чуємо, що люди вже втомилися від цієї війни, втомилися також добродії, жертводавці. Менше надходить різної допомоги. Але попри це все Христос сьогодні також звертається до нас: „Хто витримає до кінця — той спасеться!“ Він звертається до нас, щоб ми були свідками в час війни — свідками Христовими серед нашого народу», — звернувся до вірних владика Василь Тучапець.

Далі єпископ підкреслив той факт, що Церква свідчить Євангеліє, — може, не завжди відверто проповідуючи Христа. Але вона свідчить добрими ділами — ділами милосердя для людей, які страждають від війни. Люди також приймають це свідчення Церкви. Змінюється ставлення людей до Церкви і до Христа.

Прикладом цього для владики є переміна мислення людей, які були піддані пропаганді Радянського Союзу про Церкву. «Дуже часто у людей, які живуть на сході чи півдні України, особливо людей похилого віку, які були виховані ще в часи Радянського Союзу, сидить та радянська ідеологія і атеїстична пропаганда, що Церква ніякої користі для людини не приносить — тільки шкодить їй, що вона є опіумом для народу. Але коли такі люди стикаються з тим, що під час війни їм Церква допомагає, то вони змінюють своє ставлення до Церкви. Вони приходять і дякують Церкві, що вона не залишила їх в цей важкий час. Тому що Церква, наскільки може, проявляє це милосердя», — мовив він.

«Нехай це Євангельське слово, яке сьогодні Христос керує до апостолів, — щоб вони були його свідками під час випробувань і переслідувань, — нехай воно стане також для нас дороговказом в житті, особливо в теперішній час війни. Нехай це Слово Боже стане для нас такою запорукою і натхненням, щоб ми не втомлювалися чинити добро, проявляти милосердя до ближніх. Чим більше ми будемо його проявляти, тим більше Господь буде сприяти нам в цьому. І буде давати нам засоби, щоб проявляти це милосердя, щоб ми були свідками Христовими під час війни, щоб ми витримали і отримали благодать спасіння во ім’я Отця і Сина і Святого Духа», — побажав на завершення своєї проповіді владика Василь Тучапець.

Спікерами панельних дискусій під час Форуму були Президентка Карітас України Тетяна Стванича, Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський, директорка БО «Українська освітня платформа» Мар’яна Кащак, Національний делегат лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький, а також синкели соціального служіння архиєпархії та екзархатів Київо-Галицької митрополії УГКЦ.