Божественною Літургією у Львові розпочали ювілейний рік, присвячений священномученикові Миколаєві Чарнецькому

5 квітня 2024

Цими днями у Львові вшановують пам’ять блаженного священномученика Миколая Чарнецького — 2 квітня виповнюється 65 років від дня його смерті. З цього приводу в неділю, 31 березня, у львівському храмі свмуч. Йосафата відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку звершив Митрополит Львівський Ігор Возьняк. Владиці співслужили єпископи, що є вихідцями зі Згромадження редемптористів, до якого належав блаженний священномученик.

Архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк у співслужінні з єпархом Сокальсько-Жовківським Михаїлом Колтуном, екзархом Донецьким Степаном Меньком, єпархом Самбірсько-Дрогобицьким Ярославом Прирізом, єпископом-помічником Львівської архиєпархії Володимиром Груцою, єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії Петром Лозою, протоігуменом Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів) ієромонахом Володимиром Борейком та іншими священнослужителями звершив Архиєрейську Літургію у храмі Святого Йосафата з нагоди 140-річчя від народження та 65-річчя від дня смерті блаженного священномученника Миколая Чарнецького. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

У своїй проповіді архиєпископ Львівський Ігор звернув увагу вірних, які прийшли до храму, щоб розділити велич Божественної Літургії та спільно скласти молитви Богові й прохання про мир в Україні, на постать блаженного священномученника Миколая Чарнецького:

«Ви сьогодні бачите багатьох присутніх єпископів, яких запросила спільнота ченців редемптористів у особі отця протоігумена Володимира, щоб спільно молитися в ювілейні дати блаженного святителя Миколая. У цьому році звершуємо святкування 140-ої річниці від народження та 65-ої річниці від світлого упокою душі цього праведника. Він багато терпів за вірність Богові, святій Церкві та за любов до свого народу! Вірні багато знають про святителя Миколая Чарнецького, приходять сюди поклонитися його святим мощам, моляться до нього та за його посередництвом отримують духовні дари. Просімо в цього святого мужа Церкви, щоб він заступався перед Господом за наш народ та виблагав ласки завершення війни! І ти, пресвята Богородице, рятуй нас в цю тривожну пору!» — мовив архиєрей.

Нагадаємо, що в день смерті священномученика Миколая, 2 квітня, спільна молитва також відбулася у квартирі-музеї блаженного Василія Величковського (м. Львів, пл. Соборна, 11, кв. 3), в якій блаженний відійшов до вічності. Об11:00 розпочався Молебень, після якого відбувся похід на Личаківське кладовище, до місця другого поховання Миколая Чарнецького. Того ж дня, о 18:00, у храмі Свщмч. Йосафата (м. Львів, вул. Замарстинівська, 134), відбулася Літургія і молитовні чування.

Фото: Наталія Павлишин