«Бог діє потужно, коли ми прощаємо», — владика Дмитро Григорак
Владика Димитрій Григорак, єпарх Бучацький, на свято Первомученика Стефана, 9 січня 2023 року, завітав до василіянської святині Преображення Господа нашого Ісуса Христа в м. Чорткові, де очолив Архиєрейську Божественну Літургію та уділив дияконські свячення піддияконам Василеві Онишку та Степанові Романіву.
Разом з нововисвяченими дияконами молилися їхні родини та духовні провідники, які чисельно прибули на цю подію. Про це зазначає пресслужба Бучацької єпархії УГКЦ.
Прощення ворогів — як це здійснити?
Звертаючись до вірних у своєму пастирському повчанні, єпископ звернув увагу на прощення, що перемінює людину: «Сьогодні, у часі Різдва, ми переживаємо почуття радості, але є і почуття тривоги, бо Різдво — це теж і жертва. Бог дає свого єдинородного Сина. Син Божий прийшов у цей світ, щоб свідчити правду і любов. За цю правду і нині людей вбивають. Пізніше Ісус буде молитися: „Отче, прости їм, бо не знають що роблять“. „Господи, не прийми їм цього за гріх“, — скаже первомученик Степан. Але, саме ці моменти прощення і є початком нового людства. Тут є найбільша подія, яка нас веде до переміни серця — це прощення своїм ворогам.
Первомученик Стефан молився за своїх убивців і тою молитвою приніс більшу жертву ніж сама смерть».
Архиєрей роздумував: «У Старому Завіті молитва виглядала так: „Господи, споглянь і відомсти“, а в Новому Завіті — „Господи прости їм“, саме тут є переміна людини, нам це важко чинити. Як важко нині прощати тим, хто хоче нас стерти з лиця землі».
Прощення — це Божа благодать
За словами проповідника, ми щодня, молячись молитву «Отче наш», кажемо: «Прости нам провини наші так, як ми прощаємо». Отже, маємо молитися не теоретично, а впроваджувати прощення у щоденне життя. Це важко. Це понад людські сили простити все з усього серця. Ми всі є зранені війною, зло породжує зло, бо це є логіка диявола.
Далі владика продовжив: «Для людей це неможливо, а для Бога все можливо. Ми маємо цю силу Божої благодаті, бо маємо зв’язок з Богом через Таїнство Хрещення, ми є люди вільні. Чи я хочу простити? Чи хочу бути вільним від зла? Прощення діє не тільки на мене, а й на ворога, тоді Бог діє потужно, коли ми прощаємо».
Не лише зброєю
«Мілітарна перемога ворога — це ще не повна перемога. Бог хоче знищити зло докорінно, перемінити людину так, як перемінив Савла на Павла, як перемінив сотника. Росія — це не просто територія, це глобальне демонічне зло, зброя її не перемінить. Господь дав нам підказку через Фатімську Богородицю: „Моліться за навернення Росії, щоб вона стала джерелом добра“. Це дуже актуально зараз, ця молитва в очах Божих має величезну силу. Нехай нам Бог дасть свою силу повністю перемогти зло, щоб росія стала нашим не ворогом, а другом», — завершив єпарх Бучацький.
Після Божественної Літургії діти з недільної катехитичної школи при парафії отців василіян привітали всіх з Різдвом Христовим, представивши вертепне дійство.
Отець ігумен Іриней Бабинець, ЧСВВ, подякував владиці Димитрію, священникам, парафіянам, дітям, батькам та сестрам — монахиням Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії з м. Заліщики, Згромадження сестер Пресвятої родини та Згромадження сестер-мироносиць з м. Чорткова, які завітали на спільну молитву, побажавши щедрих Божих благословінь.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ