Проповіді та промови
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав: Підсумки Синоду Єпископів 2024
З 2 по 12 липня у Марійському відпустовому центрі у Зарваниці — головному відпустовому центрі Української Греко-Католицької Церкви в Україні, відбувся цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ, на який вперше разом з’їхалися 50 єпископів зі всього світу. Про значення цього Синоду, його зміст та ключові рішення у «Відкритій Церкві» з о. Ігорем Яцівим розповідає Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, який називає його «Синодом надії для України і в Україні».
«Сила Євангелія»: проповідь Блаженнішого Святослава у п’яту неділю після Зіслання Святого Духа
«Наберімося сили Божої, яку Христос хоче нам передати. Будьмо носіями, благовісниками Його Євангелія в нашому житті. Це до нас нині промовляє апостол Павло: «… Горе мені, коли б я не проповідував Євангелії» (І Кор. 9, 16). Ми можемо теж зараз промовити: горе мені, коли я не є на боці добра!» Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві 28 липня 2024 року.
10 порад від митрополита Андрея Шептицького на кожен день
Сьогодні, 29 липня, 159-й День народження Праведного митрополита Андрея Шептицького. Він народився багатим графом, але став монахом.
«Залежність повстає там, де є духовна криза», — владика Володимир Груца про зцілення двох біснуватих
Проповідуючи у V неділю після Зіслання Святого Духа, 28 липня 2024 року, владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, застановився над подією зцілення двох біснуватих у Гадаринському краї. Зокрема єпископ роздумував над причиною, яка призвела їх до такого стану, а їхніх співмешканців — до відкинення Бога.
Соціальне служіння УГКЦ: чи можна назвати Церкву критичною інфраструктурою?
Російсько-українська війна продовжує сіяти смерть, стирати з лиця землі цілі міста та завдавати все нових ран у тілі українського народу. Сьогодні все важче виділити безпосередніх жертв війни, адже вона у тій чи іншій мірі заторкує кожного. Відповідно, це вимагає посилення служіння життю і заради життя. А це — безпосередня місія Церкви загалом та кожного християнина чи християнки зокрема.
«Євангеліє — сила Божа на спасіння кожному, хто вірує» (Рим. 1, 16): Послання Синоду Єпископів УГКЦ 2024 року
«Євангеліє — сила Божа на спасіння кожному, хто вірує» (Рим. 1, 16): Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2024 року до духовенства, монашества та мирян УГКЦ.
Владика Ярослав Приріз: Наша віра має базуватися на Божому Слові, яким Бог творить, об’являє Себе і яким спасає
У четверту неділю після Зіслання Святого Духа, 21 липня 2024 року, проповідуючи під час Божественної Літургії у м. Дрогобичі владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, зосередив свою увагу на постаті сотника, який прийшов до Ісуса Христа просити про оздоровлення для власного слуги і виявив цілковиту довіру до Божого Слова.
Синод про синодальність 2021–2025: шлях, довжиною у чотири роки
У жовтні 2024 року у Ватикані розпочнеться Друга асамблея Синоду Єпископів Католицької Церкви на тему синодальності, на якій зберуться єпископи, духовенство та миряни для майже місячних дискусій. Ось що вам потрібно знати про цю історичну подію.
Митрополит Борис Ґудзяк: Бути людьми надії…
1 липня 2024 року в Українському католицькому університеті відбувся форум «Колективні стійкість, зцілення та зростання у відповідь на досвід колективної травми». Під час цього заходу до учасників звернувся архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк. Його виступ записали журналісти інтернет-видання «Збруч».
Владика Ярослав Приріз: «Закликаю всіх нас взяти на себе особисту відповідальність за цей дар Незалежності»
У свято св. Володимира Великого, 15 липня, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відвідав прокатедральний собор Покрову Пресвятої Богородиці в м. Самборі та очолив Архиєрейську Літургію у співслужінні владики Андрія Рабія, єпископа-помічника Вінніпезької архиєпархії УГКЦ у Канаді. Під час проповіді архиєрей застановився над прикладом життя святого Володимира Великого та даром незалежності українського народу.
«Бути благовісниками надії»: як євангелізувати під час війни?
Яким чином євангелізувати сьогодні людей, які переживають страждання війни та невідомість? Якими словами промовляти, щоб бути почутими серед звуків сирен та свисту бомб? Як ділитися Доброю Новиною у моменти негативних і загрозливих повідомлень у новинних каналах соціальних мереж? Над цими питаннями застановлявся Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви цьогоріч.
«Світле чи темне око?»: проповідь Блаженнішого Святослава у третю неділю після Зіслання Святого Духа та в день Всеукраїнської прощі до Зарваниці
Бог дбає про кожного з нас, дбає про Україну. Це — слово нашої надії. Господь сьогодні хоче, щоб всі ми разом відчули на собі те Його піклування любові. Тому каже апостол Павло: «… Ми хвалимось і в утисках, знаючи, що утиск виробляє терпеливість, терпеливість — досвід, а досвід — надію» (Рим. 5, 3–4). Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії у третю неділю після Зіслання Святого Духа та в день Всеукраїнської прощі до Зарваниці, 14 липня 2024 року.