Проповіді та промови
«Наша радість у воскреслому Христі»: Великоднє послання єпископів УГКЦ у Канаді
«Цього Великодня ми палко молимося, щоб усі знайшли надію і радість у Воскресінні Господа. Візьмімо до серця молитву Воскресної Утрені: «Прийдіть, усі вірні, і поклонімося святому Христовому Воскресінню, бо через хрест радість усьому світові. Завжди славлячи Господа, возвеличуймо Його Воскресіння, бо Він, перетерпівши розп’яття, Своєю смертю смерть знищив!» (див. Пасхальна Утреня) Нехай благословення воскреслого Господа зійде на вас у цей Великодній час і принесе вам надію та радість, яких так потребує наш сьогоднішній світ».
«Лицезріти присутність Невидимого у випробуваннях життя є душею віри та її маніфестацією», — владика Тарас Сеньків
«Бути в Церкві та з Церквою, яка торжествує, легко. Але бути вірним Богу та його Церкві, коли вона терпить та бореться — це вимагає відваги віри та безумовної вірності правді Христового Євангелія. Лише така віра віддзеркалює у нашій душі Боже обличчя, яке своїм сяйвом преображає обличчя Церкви, та єднає нас з Христом у його стражданнях і його славі». Такими словами підсумував свою проповідь у Неділю православ’я, 24 березня 2024 року, владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський.
«У молитві з Ісусом на дорозі хреста». Хресна дорога 2024 із текстами Папи Франциска
Пропонуємо вашій увазі роздуми, які Папа Франциск приготував на молитву Хресної дороги, яку він увечері у Велику П’ятницю, 29 березня 2024 року, очолив у римському Колізеї.
Митрополит Ігор Возьняк: «Господь хоче жити у людині, бути присутнім у її житті та допомагати в усьому»
«Людина є Божим образом і Божою подобою, подібна до Бога. Є великою радістю знати, що ми подібні до Бога, що людина означає і є чимось божественним!» Із такими словами звернувся під час проповіді до вірних архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк, роздумуючи над значенням почитання ікон у християнстві.
«Таїнство воплочення й оновлення людського роду»: проповідь Блаженнішого Святослава у свято Благовіщення Пречистої Діви Марії
«Пречиста Діво Маріє, будь нашою учителькою віри, навчи нас, християн України третього тисячоліття, бути справжніми слугами Господніми. У момент лютої борні з російським агресором дай нам силу віри, щоби сила Всевишнього нас отінила, аби ми могли почуватися сильними Господнім словом, Божим Духом та разом із Тобою здійснити те, на що не здатна жодна людина, — перемогти гріх, смерть, диявола і його слуг, вийти з тієї рабської неволі, у яку вкотре заганяє нас людська неміч і злість».
«Відкриті для нас небеса»: проповідь Блаженнішого Святослава в першу неділю Великого посту — неділю Православ’я
«На крик українського серця сьогодні відповідає Господь та спішить до мене і вас. Він бачить нас. Він знає глибину нашого серця. Він приймає кожну чисту молитву, яка до нього скерована ще перед тим, ніж ми її промовимо. Він запрошує нас сьогодні ввійти в цей небесний простір життя, який відкривається нам серед жорстокого сьогодення смерті, яку сіє ворог на нашій землі». Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у першу неділю Великого посту — неділю Православ’я, 24 березня 2024 року.
Омелян Ковч: історія життя, як приклад світлої жертовності та гуманізму
Сьогодні, 25 березня 2024 року, молитовно відзначаємо 80-ту річницю із дня мученицької смерті священномученика Омеляна Ковча, покровителя душпастирів Української Греко-Католицької Церкви.
«Не дозволити темряві перемогти світло»: Заява релігійних діячів Сполучених Штатів Америки щодо атаки Росії на українську енергосистему
Архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк опублікував Заяву релігійних діячів Сполучених Штатів Америки щодо атаки Росії на українську енергосистему, що відбулася 23 березня 2024 року.
«Через наше покаяння Бог діє в серці людини», — владика Михаїл Колтун у посланні на Великий піст
Напередодні благодатного періоду Великого посту владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, звернувся до духовенства та вірних із посланням, у якому роздумував над молитвою «Отче наш». Також єпископ поділився своїми думками щодо того, що означає постити у теперішньому часі російської війни проти України.
Додаток до Служебника (антифони, тропарі, Служби, Панахида)
25 березня, у свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, вірні Української Греко-Католицької Церкви розпочнуть вживати новий переклад Літургії святого Івана Золотоустого та Літургії святого Василія Великого. Публікуємо додаток до Служебника з літургійними частинами для вірних (частини Божественної Літургії, Воскресна служба восьми гласів, Повсякденна служба, Загальні служби святим, Служби на різні потреби, Панахида).
«Піст, молитва та милостиня — це підвалини відносин з Богом і ближніми», — владика Ярослав Приріз
У Сиропусну неділю, 17 березня 2024 року, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, під час проповіді звернувся до вірних із наукою про справжній християнський піст. Зокрема він наголосив на тому, що «Господь хоче, щоб ми були вільні від усього, що може нас поневолювати, закривати нам дорогу до Нього. Ніщо не повинно нами володіти, маніпулювати, викрадати наш час і вічне спасіння».
Новий Служебник УГКЦ: як було і як стало?
Патріарша літургійна комісія УГКЦ подає пояснення щодо змін у текстах Літургій у новій редакції Служебника УГКЦ, чинній від 25 березня 2024 року (у частині для вірних). Насамперед Комісія пояснює, чому Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви видав новий текст Літургій святих Івана Золотоустого і Василія Великого. Для чого потрібні ці зміни? Чи Літургія змінилася? Чи та, яку ми досі служили, не була доброю? А найважливіше — як звикнути до нових слів і зворотів?