Фоторепортажі
#ПістЦе: Стартував новий соціальний проєкт
Сьогодні, 31 березня, в Івано-Франківську стартував новий соціальний благодійний проєкт «#Піст — це…». Натхненниками та реалізаторами ідеї є Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Відбулася перша сесія Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року
30 березня 2021 року відбулася перша Сесія цьогорічного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. З огляду на карантинні обмеження, запроваджені урядами країн у зв’язку з триваючою пандемією коронавірусу Сovid-19, Синод Єпископів проходив у форматі телесесії (онлайн).
Папа Франциск: Хрест говорить нам, що жодна сльоза не втрачена в історії спасіння
Роздумам про значення Пасхального тридення була присвячена загальна аудієнція, що відбулася у Велику Середу.
З усіх куточків світу вірні УГКЦ надсилають привітання своєму духовному Отцеві і Главі
27 березня 2021 року Українська Греко-Католицька Церква складає молитви подяки перед престолом Всесвишнього за дар патріаршества Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Десять років тому, Блаженніший Святослав був введений на Києво-Галицький престол. Упродовж цих днів на його адресу надходять сотні привітань із усіх куточків світу.
Владика Григорій Хомишин: коні від намісника Потоцького в подарунок і курс на Захід
У 1946 році інсценували славнозвісний собор. Були поширеними й заходи персонального характеру. Стосувалося останнє і персони Григорія Хомишина, чия діяльність була «відзначена» радянською владою на найвищому рівні: його вважали «ворожо налаштованим» до СРСР і таким, що «розвернув активну антирадянську […] агітацію». З нагоди річниці від дня народження єпископа Хомишина, дивимося, чим саме він «заслужив» подібної слави у радянської влади.
У цей день, 30 років тому, Глава УГКЦ Мирослав Іван Любачівський повернувся до України
30 років тому, 30 березня 1991 року, Глава Української Греко-Католицької Церкви Мирослав Іван кардинал Любачівський повернувся з тимчасового осідку в Римі до свого митрополичого престолу у Львові. Це повернення завершило тривалий період виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля.
Рада Церков і парламентарі обговорили питання соціального служіння
Народні депутати України звернули увагу на особливості соціального служіння Церков і релігійних організацій.
«Піст — це час перезавантаження», — владика Володимир Груца про піст, прощення та виклики сьогодення
Владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, в інтерв’ю газеті «Львівська пошта» розповідає про виклики сьогодення, Великий піст, молитву та прощення.
Владика Діонісій Ляхович: «Це є дуже важливо: сприйняти, що ми є дитина Божа, улюблена дитина Бога»
У другу Неділю Великого посту, проповідуючи у храмі Христа-Царя на Авентині у м. Римі (Італія), преосвященний владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців в Італії, запрошує усіх роздумати над важливістю усвідомлення себе сином чи донькою Всемогутнього Бога. Це усвідомлення пробуджує у нас прагнення наслідувати Свого Небесного Отця, наслідувати Христа у всьому, навіть у терпіннях. «І тому ми також покликані бути, як агнці Божі. Що нам хтось зробив кривду, нас образив. Хай той гріх вмирає в нас, не поширюймо його. Тому ми є учні Христові, який гріх світу забирає, робить те, що той гріх світу умирає в мені», — мовив архиєрей.
У Любліні встановили пам’ятник «пароху Майданека» — о. Омеляну Ковчу
Поруч зі сквером біля музею Майданека, на Дорозі мучеників, установили пам’ятник о. Омеляну Ковчу — греко-католицькому священникові, мученику нацистського концтабору в Любліні.
У Братиславі призначили настоятеля для українців-греко-католиків
У неділю, 28 березня, у Братиславі (район Ламач), у храмі Святої Розалії, відбулася Літургія в онлайн-форматі, під час якої єпископ Братиславської єпархії Словацької Греко-Католицької Церкви владика Петер Руснак зачитав декрет про призначення о. Ігоря Марусина настоятелем парафії греко-католиків української національності, що проживають на території Братиславської єпархії.
Папа Франциск: Вмираючи люблячи, Ісус об’явив Своє Богосинівство
Запрошенням заглибитися у здивування, яке викликає Літургія Пальмової неділі, пропонуючи перехід від радісного в’їзду Ісуса до Єрусалиму до Його засуду та смерті, стала проповідь Папи Франциска під час Святої Меси в базиліці Святого Петра.