Звернення владики Давида Мотюка з нагоди Неділі Божого Слова

21 січня 2023

Цієї неділі, 22 січня 2023 року Божого, наша Церква відзначає Неділю Божого Слова, заохочуючи усіх до урочистого його вшанування, роздумів над ним та його поширення.

Звернення владики Давида Мотюка з нагоди Неділі Божого Слова

ЗВЕРНЕННЯ

владики Давида Мотюка
з нагоди Неділі Божого Слова

Високопреосвященним та преосвященним владикам,
головам єпархіальних катехитичних комісій,
катехитам і всім людям доброї волі!

Христос рождається! — Славімо Його!

«З нами Бог, розумійте, народи,
і покоряйтеся, бо з нами Бог»

Бог промовляє до нас у різний спосіб. А особливо — через Святе Письмо — Біблію, написану святими авторами під натхненням Святого Духа. Святе Письмо не є книгою про Бога, а книгою, через яку Бог відкриває нам себе і свою волю. Та для цього ми повинні її читати.

Хочу вас запросити сьогодні, або цього тижня, у ваших сім’ях або ваших спільнотах, взяти Святе Письмо, відкрити Євангеліє, яке читалося на Божественній Літургії, і спільно прочитати, роздумати, помолитися з ним. Зробіть це у спосіб, який є простий, а водночас, дуже глибокий, який допоможе краще відкритися на Боже Слово, заглибитися в нього, а відтак, перейти до дії, дозволивши Богові провадити нас.

Цей спосіб ми називаємо потрійним читанням Святого Письма. Ось як це робимо:

1) Перший раз читаємо вибраний фрагмент Святого Письма (Біблії).

Декілька хвилин роздумуємо над питанням: Що мене найбільше вразило у цьому фрагменті? Про що тут говориться?

Відтак можемо поділитися своїми думками з особами, з якими читаємо це Слово Боже.

2) Вдруге читаємо той самий фрагмент Святого Письма.

Декілька хвилин роздумуємо над питанням: Що Бог хоче мені сказати через цей фрагмент?

Знову можемо поділитися між собою нашими думками.

3) Втретє читаємо той самий фрагмент Святого Письма.

Декілька хвилин роздумуємо: Як я можу відповісти Богові — словом, вчинком, постановою?

Прочитавши Слово Боже в такий спосіб, дозвольмо Богові увійти в наше серце, щоб подальші наші слова і вчинки були Божими, наповнювали радістю й миром нас і тих, хто є поруч.

Хай Пресвята Богородиця буде для нас прикладом і зразком, як слухати Боже Слово і згідно нього жити, бо вона «зберігала всі ці слова у своїм серці» (Лк 2,51).

Хай це Слово Боже реалізовується в нашому житті, щоб наші думки, переконання, вчинки відображали і свідчили нам самим і цілому світові, що з нами — Бог!

З молитвою,

† Давид Мотюк,