Знайомство із отцем Миколою Бичком, новопроголошеним єпархом Мельбурнським

15 січня 2020

Пропонуємо Вашій увазі життєпис новопроголошеного правлячого архиєрея Єпархії свв. верх. апп. Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія) отця Миколи Бичка, ЧНІ.

Знайомство із отцем Миколою Бичком, новопроголошеним єпархом Мельбурнським

Отець Микола Бичок, син Петра і Ганни, народився 13 лютого 1980 року в м. Тернополі. Має молодшого брата Павла.

У 1987–1997 рр. навчався в середній школі № 14 м. Тернополя, а після її закінчення довелося зробити важливе рішення в житті: «Кво вадіс (куди йдеш)?»

Своє покликання іти за Христом відкрив у віці 15-ти років, коли ходив до 9-го класу. Розпізнати своє покликання йому допомогли отці редемптористи, оскільки саме до їхньої парафії він постійно ходив на богослужіння. Згодом почав прислуговувати, їздити із отцями на місії, реколекції до інших монастирів. Але найбільше вплинув на нього приклад їхнього життя і велика горливість в проповідуванні Слова Божого. Першим вчителем був о. Михайло Шевчишин, великий проповідник і місіонер. Другим його вчителем був о. Володимир Вонс, завдяки якому він утвердився в тому, що Бог кличе його саме до цього Згромадження.

До монастиря вступив на свято Верховних апостолів Петра і Павла 12 липня 1997 року.

Перші обіти склав 19 серпня 1998 року в с. Кохавино (Львівська обл.)

У 1998–2001 роках навчався в Львові у Вищому духовному інституті ім. бл. Миколая Чарнецького.

Впродовж 2001–2005 років навчався у семінаріїї оо. Редемптористів у Тухові (Польща). Захистив магістерську працю на тему: «Праця з молоддю в групах у греко-католицьких парафіях в Україні».

17 серпня 2003 року склав вічні обіти.

12 липня 2004 року преосвящений владика Михайло Гринчишин, ЧНІ, уділив йому дияконські свячення в церкві свщмч. Йосафата у м. Львові.

Березень-Квітень 2005 року — дияконська практика на місійній станиці оо. Редемптористів у м. Бердянську (Запорізька обл.).

Священичі свячення отримав з рук преосвященного владики Ігоря Возьняка, ЧНІ, 3 травня 2005 року у м. Львові.

У 2005–2007 рр. ніс служіння місіонера на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в Сибіру, в м. Прокоп’євську (Росія).

З 10 березня 2007 року призначений душпастирем молоді на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в м. Івано-Франківську.

З 1 листопада 2008 року до 1 серпня 2010 року виконував служіння ігумена монастиря св. Йосифа та настоятеля храму Матері Божої Неустанної Помочі в м. Івано-Франківську.

Опісля, був призначений економом у Львівській провінції редемптористів у Львові, де служив до 30 грудня 2014 року. Також в цей час був провінційним дорадником Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

З 1 січня до 26 квітня 2015 року допомагав у монастирях в Львові та Івано-Франківську.

Від 27 квітня 2015 року служить у м. Ньюарку в США.