«Живімо згідно з тим, у що ми віруємо, що проповідуємо», — владика Венедикт Алексійчук

15 серпня 2024

У черговому духовному роздумі владика Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая у США, застановляється над проблемою згіршення, яка часто відводить людей від Церкви чи взагалі віри у Бога. Причиною такого згіршення, за словами єпископа, нерідко є самі християни.

Владика Венедикт Алексійчук стверджує, що часто невоцерковлені особи згіршуються негідними вчинками християн, оскільки сприймають їх як тих людей, які б мали жити чесно, справедливо, досконало. Причину цього він вбачає у тому, що всі хочуть мати взірець, щоб побачити, що життя у святості — реальне.

«Однак часто бачимо, що і християни можуть поводитись гірше від невіруючих. Тоді постає сумнів щодо суті християнства як такого: якщо християни знають, як треба чинити, вчать цього інших, то чому самі так не живуть», — продовжив далі проповідник.

Тож єпископ Чиказький припускає, що найбільша трудність сучасного християнства криється в тому, що ми, християни, говоримо правильні слова, але наше життя не відповідає цим словам. «Бачимо, що сила й міць апостолів, перших християн і святих була в тому, що їхні слова збігалися із вчинками. У народі не даремно кажуть, що слово промовляє, а вчинок потягає. Саме їхні вчинки були потягальними для інших, і їхнє життя навертало людей», — продовжив він.

«Живімо згідно з тим, у що ми віруємо, що проповідуємо. Інакше не лише інших, яких мали привести до Нього, відштовхнемо своїм лицемірством, а й самі не зможемо потрапити до Божого Царства», — мовив на завершення владика Венедикт.