Завершилася ХІІ піша проща до Зарваниці спільноти «Матері в молитві»

13 травня 2019

10–12 травня 2019 року із благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Високопреосвященного владики Василія Семенюка відбулася ХІІ піша проща до Зарваниці спільноти «Матері в молитві» Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Завершилася ХІІ піша проща до Зарваниці спільноти «Матері в молитві»

Багато жінок разом зі своїми рідними прибули до Марійського духовного центру, щоб просити у Зарваницької Богородиці заступництва для своїх дітей, родин і миру для всієї України. У прощі взяли участь матері героїв Небесної сотні, матері воїнів, які загинули в АТО/ООС. Супроводжував піше паломництво духівник спільноти о. Василь Чамарник, який вже багато років очолює спільноту «Матері в молитві».

Увечері, 11 травня, у каплиці біля парафіяльної церкви відбулася святкова концертна програма. Після неї матері та вірні Бережанського деканату, які також прибули на прощу, взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк у співслужінні зі священиками Бережанського деканату.

«Жінки мироносиці стають першими свідками Воскресіння Христового. У цих євангельських жінках приховані українські жінки, тому що риси мироносиць притаманні українській матері. Вона провадить до Спасителя своїх дітей, родину, весь наш народ з поклику серця», — наголосив владика Теодор. Після богослужіння всі прочани зі свічками відправилися до чудотворного місця, де відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці та Хресну дорогу.

У неділю, 12 травня, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк очолив Божественну Літургію у соборі Зарваницької Матері Божої.

«Дорогі матері, бажаю вам радості, вдячності та потіхи від дітей. Щиро благаю Небесну Неньку, Пресвяту Богородицю, щоб вона благословила вас небесними ласками», — такими словами митрополит привітав усіх матусь у цей день. Завершилося паломництво спільною молитвою матерів біля купелі святої Анни.

Довідка

Рух «Матері у молитві» розпочався в Англії 1995 року. Дві бабусі, Вероніка та її братова Сандра, ведені Господом, вирішили в особливий спосіб молитися за своїх дітей. Під час молитви вони збагнули, що Ісус хоче, щоб усі матері поручили Йому опікуватися дітьми, віддали Йому свій материнський біль, щоб Він пролив Своє благословення на їхніх дітей. Рух поширився по цілому світі. Сьогодні він існує у 80 країнах. Відомо багато чудесних відповідей на молитву.

У 2000 році при архикатедральному соборі Св. Юра з благословення Блаженнішого Любомира Гузара виникла така перша спільнота в Україні. Тепер вони існують у всіх єпархіях УГКЦ.

Матері дякують Богові за дар материнства і дар життя, довіряють своїх дітей опіці Господа Бога; завжди моляться до Святого Духа, щоб Він керував їхніми зустрічами; моляться за захист від усякого зла, про прощення; за єдність з усіма групами «Матерів у молитві». Особлива молитва ― за мир і спокій в Україні, за воїнів — захисників Вітчизни, за поранених, полонених та всіх тих, хто потребує молитовної підтримки. Також «Матері в молитві» підносять свої молитви за єпископів, священиків, монахів, монахинь та за покликання до богопосвяченого життя.

Діяльність «Матерів у молитві» також включає участь у прощах по духовних місцях нашої Церкви, відвідування поранених у військовому госпіталі та осіб похилого віку в геріатричному інтернаті; складання пожертв на будівництво та окрасу Храмів Божих, вишивання рушників та обрусів для їхньої окраси.

За матеріалами Марійського духовного центру «Зарваниця» та офіційного сайту Архикатедрального собору Св. Юра
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ