З нагоди Дня монашества богопосвячені особи Прикарпаття зустрілися на спільну молитву

17 лютого 2020

Щороку в день Стрітення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа богопосвячені особи відзначають свій професійний день, тобто день, в який дякують Богові за своє покликання і своє служіння.

Ще у далекому 1997 році Святійший Отець, нині Святий Папа Іван Павло ІІ, встановив цей день Днем Богопосвяченого Життя. Так цього року, в навечіря Празника Стрітення Господнього богопосвячені особи зі всіх монаших домів Івано-Франківської Архієпархії були запрошені на спільну молитву Вечірні, яку очолив наш Митрополит Володимир Війтишин у храмі Матері Божої Неустанної Помочі, який є при монастирі отців Редемптористів. дуже знаково ми вибрали саме цю спільноту, бо цього 2020 року сповнюється 100 років від дня приїзду Отців Редемптористів до Івано-Франківська.

Коли Церква встановила такий день відзначення, то мала намір, щоб усі члени Церкви і духовенство і миряни глибше задумалися над цим даром богопосвяченого життя і в цьому наміренні молилися, бо всі ми розуміємо і бачимо, що «жнива великі, а робітників мало», як і в часи Ісуса Христа.

У таїнстві Стрітення бачимо, як Богородиця жертвує Богові найбільший дар, який отримала, — свого Сина Ісуса Христа, тим самим приносячи й себе в жертву. Це є символом того, як батьки жертвують своїх дітей, котрі отримали особливе покликання в житті, на служіння Богові. Подібну жертву з самих себе для любові до Христа складають богопосвячені особи. Про це свідчать слова з Апостольського повчання «Vita consecrata»: «Богопосвячене життя, що ґрунтується на прикладі життя і на вченні Господа нашого Ісуса Христа, — це дар Бога-Отця своїй Церкві за діянням Святого Духа. Через євангельські ради притаманні Ісусові риси — чистота, вбогість і послух — набувають у світі постійної „видимості“ і спрямовують погляд віруючих до того таїнства Божого Царства, яке вже діє в історії, але остаточно виповниться в небі» (Іван Павло ІІ, Богопосвячене життя, 1).

По відправі до всіх присутніх зі словом привітання звернувся архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, попросивши, щоб усі богопосвячені особи старалися молитися одні за одних і служити, допомагати одні одним, а не просто переживати за власний монастир. Така взаємодопомога і турбота одні за одних є особливим знаком усвідомлення належності до єдиної Церкви Христової.

Отець Андрій Цікало, ЗНІ, настоятель місцевого монастиря подякував всім присутнім за їхню молитву і служіння, а о. Йосафат Бойко, ВС, синкел у справах монашества Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, звернувся до всіх вірних присутніх, щоб молилися за витривалість наших монахів і монахинь, а також і за нові покликання до священичого і монашого стану, щоб молоді люди не боялися йти за Христом, а батьки, щоб не перешкоджали у їхньому покликанні.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ