З благословення владики Михайла Бубнія вперше в Одесі відбувається зустріч молоді Католицької акції

25 жовтня 2019

З 23 до 27 жовтня з благословення владики Михайла Бубнія, екзарха Одеського, вперше в Україні, в Одесі, відбувається міжнародна зустріч молоді Католицької акції (КА) Чорноморського узбережжя на тему «У дружбі з Христом, у дружбі зі всіма людьми», на яку надихнула післясинодальне звернення Папи Франциска «Christus vivit».

«В дружбі з Христом, в дружбі з усіма» – таку тему має зустріч молоді країн чорноморського регіону, що від 23 до 27 жовтня відбувається в Одесі за ініціативою Міжнародного Форуму Католицької Акції у співпраці з УГКЦ, яку представляє Екзарх Одеський владика Михайло Бубній, ЧНІ. Натхненням для 40 молодих учасників зустрічі, що прибули з Румунії, Молдови, Болгарії, Грузії та України, стали слова Папи Франциска з Апостольського напоумлення «Christus vivit»: «Заохочую молодь виходити поза межі своїх малих груп і творити соціальні дружні стосунки, в яких кожен трудитиметься задля спільного добра».

Організатори заходу, що проходить в місцевому Лютеранському центрі, запросили молодь поділитися досвідом участі в житті Церкви в своїх країнах, обговорити втілення пропозицій минулорічного Синоду Єпископів у Ватикані, присвяченого молоді, а також поділитися думками про можливості втілення Апостольського напоумлення «Christus vivit» в контексті викликів молодіжного душпастирства в чорноморських країнах.

Важливим внеском у зустріч є ділення досвідом молодих людей, що брали участь в різних заходах, пов’язаних з проведенням молодіжного Синоду. Серед них – учасник перед-синодальної зустрічі молоді отець Степан Мишковський, Голова комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ.

Одеса зустріла гостей з Італії та різних країн Причорномор’я: Болгарії, Румунії, Молдови, Грузїї й України. Під час перших днів форуму молодь знайомилася, презентувала свою діяльність; делегати ділилися досвідом. Також програма включала обговорювання апостольського постсинодального повчання Святішого Отця Папи Франциска «Christus vivit».

Особливою подією став вечір традиційних культур.

Організатори заходу Марія Грація Тібалді (Секретар міжнародного форуму Католицької Акціі, Італія), Кодрута Фернеа (координатор та ініціатор форуму, Румунія) та Джоеле Анні (консультант КА та учасник Синоду Єпископів від молоді, Італія) провели ряд зустрічей з представниками нашої Церкви. Окрема подяка співорганізатору форуму- о. Василю Білашу (комісія у справах мирян УГКЦ) та о. Ігорю Тарасу.

За матеріалами Одеського екзархату УГКЦ та VaticanNews