«Ви тут є вдома»: У Пустомитах відкрили Духовно-культурний простір ім. Митрополита Володимира Стернюка

10 грудня 2022

У четвер, 8 грудня 2022 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца освятив Духовно-культурний простір ім. Митрополита Володимира Стернюка парафії Успення Пресвятої Богородиці у м. Пустомити. Архиєрею співслужив парох, синкел у справах духовенства архиєпархії о. Юрій Чудяк.

Під час чину освячення простору владика Володимир Груца звернувся до присутніх з душпастирським словом, в якому наголосив, що парафіяльний дім є домом для усіх парафіян. «Ось ми освятили цей духовно-культурний простір і парафіяльний будинок водночас. Тут відчувається симфонія парафіяльно-соціального життя», — зауважив архиєрей. Про це зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Владика Володимир Груца: «Це — ваш спільний дім»

Пригадую вислів, каже архиєрей, Отто фон Бісмарка про те, що війни виграють не військові генерали, а шкільні вчителі та парафіяльні священники. «Звичайно, що це не потрібно розуміти буквально. Одна справа — на полі бою, а зовсім інша — тривалий процес державотворення. Якщо буде добрим просвітництво, не буде воєн, бо люди будуть свідомими ким вони є, де і на якій землі живуть», — переконаний він.

«Духовність і просвітництво завжди йде разом у парі. Починаючи від виховання діток, нашого молодого покоління. Тут також буде місце для наших подружніх пар. Думаю, що тут також буде катехиза для дорослих», — сказав єпископ-помічник.

І наголосив: «Важливо, що ви розуміли, що тут ви є вдома, бо парафіяльний дім — це ваш дім. Напевно всі, хто якусь лепту тут доклали, чуються за нього відповідальними. Дякую вам також за цю жертовність. Але також важливо його надалі утримувати, про нього дбати».

«Нехай Господь благословить усіх добродіїв! Дякую пароху о. Юрію, за те, що мав відвагу взятися за цю справу. Що вимушені переселенці змогли тут знайти свій дім. Дякую, що ви їх прийняли. Нехай Господь всім товаришує на Многії і благії літа», — побажав архиєрей.

Отець Юрій Чуд’як: «Ми встановили історичну справедливість»

«Сьогодні ми встановили історичну справедливість, бо колись на цій землі був будинок, в якому народився і зростав митрополит Володимир Стернюк», — наголосив парох о. Юрій Чудяк.

Священник поділився, що на цій парафії застав лише фундамент дому, який заклав о. Гриньків, і якому не вистачило життя продовжити цю справу.

«Я собі поставив за мету довершити цю справу. В міру розвитку парафії ми зрозуміли, що дім має бути наповненим. Найбільшою окрасою є діти в усі присутні. Мені дуже радісно на серці, що ми можемо тут мати дитячий простір, майстер-класи, драматичний гурток, надавати різні допомогу у час війни. Сьогодні в цьому домі проживають вимушено переселені особи. Сьогодні цей дім служить як соціальний центр. Дякую також митрополитові за те, що благословив нам можливість звернутися до закордонних фундацій за підтримкою. Бо силами самої парафії ми б не подужали. Дякуємо владиці Володимиру за спільну молитву і благословення. Це для нас знакова подія. Присутність архиєрея серед нас це підкреслює. Дякую за помічну руку Міському голові Пустомит у трудні часи», — сказав отець Юрій Чудяк.

Казкове свято для дітей

Міський голова Пустомит Олег Серняк подякував парафії за те, що творить місця сили для міста Пустомит і побажав розвитку цьому новоосвяченному простору.

Розважальну програму для цієї урочистої події підготували діти парафії разом з дітьми вимушених переселенців.

Дівчатка навчили всіх присутніх своєї традиційної молитви, а також представили театральну казку за допомогою ляльок про Ріпку і святого Миколая.