Вперше до Дня матері франківці вийдуть на Ходу вервиці

10 травня 2019

Із благословення Правлячого Архиєрея Івано-Франківської архиєпархії Високопреосвященного владики Володимира Війтишина 12 травня 2019 року від архикатедрального собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська відбудеться Молитовна хода вервиці, приурочена відзначенню Дня матері.

Вперше до Дня матері франківці вийдуть на Ходу вервиці

У другу неділю травня вулицями Івано-Франківська пройде урочиста хода вервиці з нагоди Дня Матері. Хода розпочнеться о 15:00 год. від архикатедрального собору Воскресіння Христового, пройде центральною частиною міста по вул. Т. Шевченка та завершиться в місцевому парку.

Під час молитви лунатимуть розважання від священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На завершення молитовної ходи в парку відбудеться урочистий концерт за участі гуртів Духовної семінарії та місцевих колективів.

«Дорогі у Христі! Запрошуємо усіх на День матері на молитву вервиці, яка розпочинатиметься із цього місця, — від фігури Божої Матері, що біля нашого архикатедрального собору. Проходитиме хода по вул. Тараса Шевченка до однойменного парку. Запрошуємо усіх: дітей, молодь та дорослих. Будемо молитися за наших матерів, за Боже благословення для них, та дякувати за те все, що вони робили, роблять і будуть робити для нас», — зазначив у своєму відеозверненні Висопреосвященний владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський.

Запрошуємо прийти на спільну молитву!

Прес-конференція щодо події та її представлення

7 травня, в архиєпархіальному управлінні, що по вул. Василіянок, 64, відбулася прес-конференція з нагоди проведення молитовної ходи вервиці вулицями міста Івано-Франківська.

«Материнська молитва має колосальну силу, а молитва на вервиці є однією з улюблених нашої Небесної Матері. Тож ми хотіли провести у нашому місті масштабну молитву за матерів», — розповів архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Щоб проінформувати суспільство про цю події, поспілкуватися з представниками ЗМІ прийшли митрополит Володимир, ректор Академії Івана Золотоустого митр. прот. д-р Олександр Левицький, адміністратор архикатедрального собору Воскресіння Христового митр. прот. Юрій Новіцький, адміністратор парафії св. Івана Хрестителя, де зберігається Чудотворна ікона Матері Божої Станіславівської, прот. Володимир Вінтонів, адміністратор парафії Різдва Христового прп. о. Софрон Зелінський, ВС та голова Молодіжної комісії прот. Михайло Віхоть. Модерував зустріч прес-секретар архиєпархії о. Володимир Лукашевський.

Настоятель архикатедрального собору о. Юрій Новіцький розповів, як буде проходити хода.

«Буде 5 розважань. На кожне розважання є п’ять ікон, одна з них Чудотворна ікона Матері Божої Станіславівської, інші чотири ікони зберігаються у нашому храмі, написані вони ще у 19 столітті. Ці ікони будуть нести учні Католицької школи», — зазначив о. Юрій.

«Після молитовної ходи в парку буде концерт для матерів. Участь візьмуть студенти-семінаристи», — сказав отець-ректор Олександр Левицький.

Як наголосив митрополит Володимир, День матері відзначають другої неділі травня, який вважається місяцем Пречистої Діви Марії, саме тому виникла ідея організувати такий захід. Церква подбала про те, щоб люди, які формуватимуть цю ходу не перешкоджали водіям.

«Ми обрали маршрут вулицею Шевченка тому, що вона не завантажена транспортом і таким чином ми не перешкоджатимемо водіям», — зазначає митрополит Володимир.

Планується, що у ході візьмуть участь наші матері, діти, які цього дня приймуть Урочисте Святе Причастя, представники влади, молодь та всі охочі долучитися до спільної молитви на вервиці. Загалом подія триватиме близько однієї години.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ