Владики УГКЦ помолилися у римських парафіях українських громад

9 вересня 2019

8 серпня члени Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви очолили Божественну Літургію у Генеральному домі отців василіян у Римі (Італія) та в катедральному храмі свв. Сергія і Вакха, що знаходиться на площі Мадонна-дей-Монті.

Владики УГКЦ помолилися у римських парафіях українських громад

Цього дня семеро єпископів Української Греко-Католицької Церкви завітали до монастирського храму Христа Царя, щоб разом з вірними помолитися Божественну Літургію у свято Різдва Пресвятої Богородиці (за Григоріянським календарем).

Богослужіння очолив владика Лаврентій Гуцуляк, митрополит Вінніпезький. Гомілію виголосив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський. Архиєрей вказав на важливість слухання Слова Божого, яке сприяє пожвавленню духовного життя, а також вихованню доброї християнської родини.

Наприкінці молитви, генеральний настоятель Василіянського Чину св. Йосафата о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, подякував владикам за спільну молитву, відзначивши їхнє служіння для українських громад у різних куточках світу.

Окрім того, у неділю, 8 вересня 2019 року, Божественну Літургію в катедральному храмі свв. Сергія і Вакха в Римі звершив преосвященний владика Браян Байда, єпарх Саскатунський, якому співслужив преосвященний владика Діонісій Ляхович, делегат з повними правами апостольського екзарха для вірних Української Греко-Католицької Церкви в Італії, протоієрей Іван Кулик, парох церкви свв. Сергія і Вакха, протоієрей Ігор Галей, клирик Львівської архиєпархії УГКЦ та ієромонах Віталій Назар, ЧНІ.

Після читання євангельського уривку до присутніх на молитві зі словом проповіді звернувся владика Діонісій. Перш за все, він поінформував усіх присутніх про події, які відбуваються у ці дні в Римі: засідання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, номінування його (владики Діонісія) делегатом з повними правами Апостольського екзарха для вірних українців візантійського обряду в Італії, що ознаменовує новий виток розвитку УГКЦ в цій країні.

Відтак, єпископ зосередив свою увагу на поясненні євангельського уривку, що читається в дванадцяту неділю по Зісланні Святого Духа (Мт. 19, 16–26) та розповідає про зустріч Спасителя з багатим юнаком. Архиєрей наголосив на важливості для кожного християнина вберегтися від залежності до грошей, а ставити на перше місце змагання за Царство Небесне. За словами проповідника, євангельський юнак був прив’язаний до свого багатства, тому і не міг піти за Христом, не зумів успадкувати життя вічне. Владика Діонісій також підкреслив, що гроші є потрібні нам для того, щоб за їх допомогою робити добро, але неприйнятним є жити заради гроша і робити з «мамони» бога.

Наприкінці Літургії до присутніх у храмі звернувся також владика Браян, який наголосив на важливості завжди крокувати з Богом у житті і долати всі труднощі, маючи за життєве кредо слова з Великого Повечір’я: «З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог».

Після завершення Божественної Літургії настоятель українського храму свв. Сергія і Вакха в Римі, протоієрей Іван Кулик, подякував єпископам Браяну та Діонісію за спільну молитву і за пастирське слово та побажав щедрого Божого благословення в їхньому служінні, виголосивши їм многоліття.

Завершилося Богослужіння спільною молитвою за Україну: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Варто відзначити, що цими днями у Римі триває Синод Єпископів УГКЦ, темою якого є «Сопричастя у житті і свідченні УГКЦ». Окрім того, нагодою проведення цьогорічного Синоду в Римі стало святкування 50-ліття освячення собору св. Софії. Також 5 вересня в римській базиліці Святої Богородиці (Santa Maria Maggiore) відбулося літургійне вшанування 100-ліття відходу до вічності блаженної Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження сестер Служебниць.

За матеріалами пресслужби Провінції Найсвятішого Спасителя ЧСВВ в Україні та інтернет-ресурсу української парафії святих Сергія і Вакха та ікони Жировицької Богоматері в Римі