Владики Петро Лоза та Володимир Груца відвідали Східну колегію в місті Айхштет (Німеччина)

30 травня 2023

З 22 по 24 травня 2023 року владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, разом з єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ владикою Володимиром Груцою відвідав Східну колегію (Collegium Orientale) в місті Айхштет (Німеччина).

У межах свого візиту владика Петро Лоза очолив моління Вечірньої та уділив нижчі свячення для колегіантів, приналежних до Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Перед початком богослужіння ректор колегії прот. Олександр Петринко привітав єпископів УГКЦ у стінах колегії, зазначивши, що «ми сьогодні радіємо з нагоди Вашого візиту. Але особливо радіємо з того, що Ви сьогодні для трьох наших студентів уділите нижчі свячення».

Після Вечірньої зі своїм пастирським словом до молільників звернувся владика Петро. У своєму слові Архиєрей зазначив: «Маємо велику ласку Божу, що тут, в Айхштеті, відбувається свідчення єдності […]; що ми маємо нагоду вчити наших студентів […] і в молитві виховувати майбутнє наших Церков».

Владика також додав: «Найбільшим даром, яким ми користаємо в Церкві, є наша розмова з Богом, наша молитва. Кожен із нас старається, стаючи на молитву, Богові дякувати, перепрошувати, але й Бога просити про ласки, які потребуємо для свого життя! Живучи у цьому світі, ми маємо за що молитися. Кожного Богослужіння ми молимось за єдність всіх християн, за мир у світі, у світі, де багато воєн, які руйнують не лише зовнішній світ людини, але й залишають свій слід також у душах людей». Також у своєму слові архиєрей заохотив тих, що готуються і перебувають на дорозі до священства, вже молитися за тих людей, котрих Бог буде посилати під їхній провід.

«Ми сьогодні маємо велику радість, що троє наших семінаристів із нашої єпархії прийняли постриг у чин свічконосця, співця, читця і піддиякона. Маємо гарну нагоду для радості, що вони хочуть своє життя посвятити Богові і роблять певні кроки у своєму житті для того, щоб осягнути ще більшу ласку, про яку ми молилися в літургійних молитвах цього чину», — зазначив владика Петро.

На завершення від імені новопоставлених піддияконів брат Святослав Коткевич подякував владиці за візит та уділення нижчих свячень, ректорату колегії, рідним та знайомим за молитву та підтримку.

Фото: Ростислав Мирош