Владики Максим Рябуха та Микола Семенишин очолили празничну Божественну Літургію у Трьохсвятительській духовній семінарії

31 січня 2024

У вівторок, 30 січня 2024 року, відбулося урочисте святкування свята Трьох Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, яке є особливим празником для всієї семінарійної спільноти, оскільки семінарія носить їхнє ім’я.

На семінарійний празник, а також дияконські свячення прибули випускники духовного закладу у священичому і дияконському сані, запрошені гості, парафіяни храму Пресвятої Трійці, а також рідні та близькі нововисвяченого отця-диякона Маркіяна Буняка. Про це розповідає пресслужба семінарії.

Святкування розпочались із урочистої Божественної Літургії, яку очолив владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, за участі владики Миколи Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, прот. Петра Жука та у дияконському супроводі Марка Коберинка. Також на Архиєрейській Літургії співслужили понад 10 священників-випускників семінарії.

Виголошуючи проповідь з нагоди празника, владика Максим пригадав про приклад дружби трьох простих людей — Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, які стали великими світилами в Христовій церкві. Він відзначив присутніх священників, що зростали в стінах семінарії, які також є світилами Бога, світлом світу. Архиєрей зауважив, що «мрії, які приходять від Бога, мають своє звершення», пригадавши про мрію блаженнішого Любомира Гузара про відновлення семінарії на пагорбах Києва, яка є реалізована.

Також єпископ порадів з нагоди поставлення у диякони ще одного брата, випускника семінарії, щоб звершуючи своє покликання голосити про Божу любов на цілому Сході України.

На завершення владика Максим побажав, щоб відвага трьох святителів надихала присутніх, бо Бог продовжує кликати у свій виноградник працівників для служіння та несення розради потребуючим людям нашої страждальної країни.

Під час богослужіння владика Максим Рябуха уділив дияконські свячення випускнику Київської семінарії бр. Маркіяну Буняку. Схиливши голову до престолу, бр. Маркіян отримав рукоположення та молитву владики Максима і всіх присутніх за сходження Божественної благодаті Пресвятого Духа на нього через поставлення його у дияконство.

На завершення Архиєрейської Літургії прот. Петро Жук, ректор семінарії, склав подяку у трьох напрямках. Найперше він подякував за благословенний рік Богу, а також подяку воїнам за цю можливість і їхню героїчність та жертву. Також священнослужитель подякував за прикладом єдності Василія Великого семінарійній спільноті та присутнім священникам-випускникам семінарії за присутність та творення єдності. На завершення о. Петро висловив вдячність владиці Максиму та владиці Миколаю, які мають пряме відношення до семінарії, будучи в минулому духівником та сповідником в семінарії, за їхню присутнісь та можливість спільної молитви з ними.

Відтак відбувся святковий обід за участі владик та гостей.

Насамкінець присутні мали спільну зустріч-ділення, під час якої архиєреї та священники мали змогу поділитися досвідом свого служіння й відповісти на запитання, що скеровували до них.

Фото: Олександр Савранський