Владика Йосиф Мілян здійснив Чин освячення нового храму УГКЦ на Житомирщині

9 вересня 2020

У неділю, 6 вересня 2020 року, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, освятив новий храм на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Новоград-Волинськ, що на Житомирщині. Цього дня у Новоград-Волинську владика Йосиф Мілян очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Разом з єпископом участь у молитві взяли священники Житомирського протопресвітерства та запрошені гості.

Владика Йосиф Мілян здійснив Чин освячення нового храму УГКЦ на Житомирщині

Владика Йосиф очолив Чин освячення нового храму, а відтак Архиєрейську Божественну Літургію. Під час святкової проповіді архиєрей зазначив: «Як важливо мати можливість та розуміння, звідки приходять ці можливості. Сьогодні ми посвятили храм Благовіщення Пресвятої Богородиці. Храм, котрий на фотографії мені видавався цілою катедрою, але насправді він менших розмірів, попри це теж можливість. Можливість, яка прийшла з рук добрих людей і чийогось доброго серця. Це чудово мати храм, бо у нас є громади, котрі цього не мають», — наголосив проповідник.

«Будьмо відповідальні за Церкву…»

Далі владика Йосиф зазначив, що коли святий папа Іван Павло II відвідував Україну, то казав, що Церква будується з цеглинок людських душ. Саме тому цей побудований храм це пів справи, — важливо є збудувати храм з людських душ. Бо кожен з нас, за словами Господа, є храмом Святого Духа. «Тому будьте відповідальні за те, що Бог сподобив сьогодні поблагословити цю новозбудовану святиню. Будьмо відповідальні за те, щоб у цьому храмі звучала молитва, а народ Божий приносив свої серця. Щоб діти у цьому храмі слухали та вчили Слово Боже, а кожна людська душа, яка є відповідальна за храм Святого Духа, у самій собі очищувалася. Тому будьмо відповідальні за Церкву, яка за можливість вірити та провадити народ Божий дорогами світу до Небесної батьківщини поклала величезну жертву. Це наша найновіша історія, яку ми ще досі всі пам’ятаємо», — наголосив архиєрей.

«Не бійся мале стадо…»

Завершуючи проповідь, владика Йосиф зазначив: «Попри те, що храм невеликого розміру, адміністратор парафії — отець Андрій постарався та подбав про дуже гарні намісні ікони. В них справді вкладена душа та особлива енергія митця. Щиро вітаю цю маленьку громаду! Христос казав: „Не бійся мале стадо“, бо Богові подобалося його збільшити й розширити. Хай Бог помагає вам бути щасливими у єдності з Богом. Бути умиротвореними та мати можливість жити, бути, вірити, творити й з того мати справді щастя!».

По завершенні молитви протосинкел Київської архиєпархії нагородив подячними грамотами парафіян храму. Водночас єпископ подякував адміністратору парафії отцю Андрію Окрепкому і всім доброчинцям цієї парафії. Відтак владика уділив усім парафіянам своє архиєрейське благословення.

Дякуючи всім, хто долучився до будови храму, владика Йосиф сказав: «Щиро бажаю всім присутнім бути щасливими у єдності з Богом та творити громаду з людських душ, бо кожен з нас є храмом Святого Духа!».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ